Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACCUTON - Cell, nowa seria głośników (5.03.2012)

Pod koniec marca firma Accuton ma uruchomić produkcję nowej serii głośników pod nazwą Cell. Mają one kilka interesujących rozwiązań technicznych.

W serii Cell wykorzystywany jest nowy system mocowania głośników do obudowy. Na obwodzie każdego głośnika znajduje się gumowy pierścień o zmiennej średnicy. W trakcie dokręcania zintegrowanych z głośnikiem śrub gumowy pierścień rozszerzy się i w ten sposób głośnik będzie jednocześnie mocowany w otworze oraz uszczelniany na obwodzie. Ten system ma zapewnić jednocześnie bardzo solidne mocowanie, efekt odsprzęgania głośnika od obudowy, a także zmniejszenie zewnętrznej średnicy całego głośnika (średnica 58 mm dla głośników wysokotonowych). Producent będzie też dostarczał dodatkowe narzędzie pomagające pozycjonować głośnik w trakcie montażu. Dzięki systemowi z rozszerzanym pierścieniem głośniki Cell będzie można montować w prostym otworze bez podfrezów.

Centra akustyczne wysokotonowych i średniotonowych głośników Cell zamontowanych na płaskiej ściance będą wyrównane w jednej płaszczyźnie. Poza tym producent podaje też, że głośniki będą miały bardzo niskie zniekształcenia (także przy wysokich mocach), szeroki zakres pracy tłokowej (nawet blisko rezonansu kopułki), szerokie pasmo robocze, a poziom zniekształceń będzie spadał dla wyższych harmonicznych.

Na razie zapowiedziano 5 głośników serii Cell. Są to:
- C90-6-724 - średniotonowy z ceramiczną membraną
- C25-6-158 - wysokotonowy z ceramiczną membraną
- C30-6-358 - wysokotonowy z ceramiczną membraną
- BD25-6-258 - wysokotonowy z diamentową membraną
- BD30-6-458 - wysokotonowy z diamentową membraną
W pierwszej kolejności do sprzedaży mają wejść głośniki z membranami ceramicznymi, a później modele z membranami diamentowymi. Karty katalogowe trzech pierwszych modeli są już dostępne na witrynie producenta (www.accuton.de).

[rysunek głośników Accuton serii Cell]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl