Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - cztery niedrogie amplitunery AV (1.03.2012)

Firma Onkyo opublikowała informacje o czterech pierwszych modelach amplitunerów wprowadzanych w roku 2012. Trzy z nich mają funkcje sieciowe, jeden ma certyfikat THX, a wszystkie mają gnizada USB i wejścia HDMI. Wśród nowych modeli są również pierwsze na świecie amplitunery stosujące technolgie InstaPrevue (od Silicon Image) oraz Mobile High-Definition Link (MHL).

Najpierw w marcu do sprzedaży mają wejść tańsze modele TX-SR313, TX-NR414 oraz TX-NR515. Natomiast w kwietniu na rynek ma wejść model TX-NR616.

TX-NR616 (cena w USA 699 USD) to amplituner 7.2-kanałowy z certyfikatem THX Select2 Plus i funkcjami sieciowymi. W amplitunerze zastosowano technikę InstaPrevue, co pozwala na podgląd sygnałów z wejść HDMI. Z kolei obsługa MHL (Mobile High-Definition Link) pozwala na odtwarzanie poprzez HDMI wideo do 1080p, obrazów statycznych i 7.1-kanałowego dźwięku z urządzeń przenośnych kompatybilnych z MHL. Na wyposażeniu jest technolgia Qdeo (od firmy Marvell) zapewniająca przeskalowanie do 1080p lub nawet 4K (4096 x 2160 pikseli) kiedy podłączony będzie odpowiedni ekran. Na wyposażeniu jest 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. TX-NR515 może obsługiwać wzmocnionymi sygnałami systemy dwustrefowe, a obsługa trzeciej strefy jest możliwa na wyjściach liniowych.

TX-NR515 (cena w USA 599 dolarów) to amplituner 7.2-kanałowy z obsługą funkcji sieciowych. W amplitunerze zaimplementowano technikę InstaPrevue oraz obsługę MHL. Na wyposażeniu jest technolgia Qdeo (od firmy Marvell) zapwniająca przeskalowanie do 1080p lub nawet 4K (4096 x 2160 pikseli). Na wyposażeniu jest 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. TX-NR515 może obsługiwać wzmocnionymi sygnałami systemy dwustrefowe.

TX-NR414 (cena w USA 499 dolarów) to amplituner 5.1-kanałowy z obsługą funkcji sieciowych. W amplitunerze zaimplementowano technikę InstaPrevue. Na wyposażeniu jest 6 wejść i jedno wyjście HDMI.

TX-SR313 (cena w USA 299 dolarów) to amplituner 5.1-kanałowy. Na wyposażeniu są 4 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI.

Trzy droższe amplitunery mogą być podłączone do sieci poprzez kabel Ethernet lub poprzez opcjonalny adapter bezprzewodowy na USB Onkyo UWF-1. To pozwala na odtwarzanie plików z sieci lokalnej czy z Internetu. Daje to też możliwość sterowania amplitunerami przy pomocy przenośnych urządzeń Apple (iPod touch, iPhone) lub przenośnych urządzeń działających pod kontrolą systemu Android. Aplikacje do sterowania są darmowe. Poprzez gniazda USB można podłączyć przenośne odtwarzacze jak iPod/iPhone, a także przenośne dyski USB.

Wszystkie modele wykorzystują technologię Onkyo WRAT (Wide Range Amplifier Technology). Jest to układ wzmacniający z niskim sprzężeniem zwrotnym oparty na elementach dyskretnych. Na wyposażeniu są też gniazda połączeniowe audio i wideo starszych typów.

Onkyo planuje też wprowadzenie do oferty pracującego na porcie USB adaptera Bluetooth UBT-1. Zwiększy to możliwości komunikacji pomiędzy innymi urządzeniami elektronicznymi a amplitunerami Onkyo.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR515]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR515 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl