Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - nowa polska marka (29.02.2012)

W ostatnich tygodniach na rynek wprowadzone zostały produkty nowej polskiej marki Melodika. W ofercie znajdują się kable i akcesoria. Marka Melodika została zarejestrowana w 2010 roku, a pierwsza poważna seria produktów Purple Rain pojawiła się na rynku oficjalnie miesiąc temu. Wcześniej prowadzone były przygotowania do uruchomienia normalnej sprzedaży. Melodika jest powiązana ze sklepem rms.pl.

Produkcja asortymentu Melodiki jest częściowo prowadzona w Polsce, a częściowo za granicą. Zgodnie ze strategią firmy, produkcja w polskich fabrykach odbywa się zawsze wtedy, gdy jest ona konkurencyjna jakościowo i cenowo w stosunku do innych rozwiązań znanych producentów. Wyroby Melodiki mają w założeniu plasować się pomiędzy tanimi produktami wytwarzanymi z niskiej klasy podzespołów, a produktami skomplikowanymi technologicznie i bardzo drogimi.

Kable głośnikowe Melodika serii Purple Rain produkowane są w całości w Polsce. Wykorzystują one technikę określoną przez producenta nazwą BassCore. Polega ona na połączeniu przewodu 0.85mm oraz wiązki cienkich drucików 110 x 0.15mm. Zastosowano przewodnik OFC z miedzi beztlenowej 4N (99,99%). Przewodniki są wzajemnie ze sobą skręcone w celu eliminacji interferencji. Można układać kable obok innych przewodów np. zasilających bez obaw o zakłócenia. Kable są oferowane w trzech przekrojach:
- MDC2150 o przekroju 2 x 1,5mm
- MDC2250 o przekroju 2 x 2,5mm
- MDC2400 o przekroju 2 x 4,0mm

Interkonekty analogowe 2xRCA są oferowane w długościach od 0,5 metra do 15 metrów (seria MD2R). Zastosowano w nich przewodnik OFC z miedzi beztlenowej 4N, konstrukcję Single Core z powłoką przewodzącą, która poprawia rozkład pola elektrycznego. Uzyskano niską pojemność napoziomie 65pF/m przy 1kHz. Interkonekty mają zaciskane, pozłacane wtyki.

Interkonekty subwooferowe mają długości od 1,5 metra do 25 metrów (seria MDSW). Zastosowano w nich przewodnik OFC z miedzi beztlenowej 4N (99,99%), ekran w postaci oplotu siatkowego 160 x 0,1mm, konstrukcję Single Core z powłoką przewodzącą, która poprawia rozkład pola elektrycznego i zaciskane pozłacane wtyki.

Interkonekty gramofonowe mają długości od 0,5 metra do 5 metrów (seria MDPH), wykorzystują przewodnik OFC z miedzi beztlenowej 4N (99,99%), konstrukcję Single Core z powłoką przewodzącą, która poprawia rozkład pola elektrycznego. Kable mają niską pojemność równą 65pF/m przy 1kHz. Zastosowano zaciskane pozłacane wtyki.

Kolejna grupa to gniazda naścienne oraz moduły audio-video instalacyjne w różnych konfiguracjach. Dostępne są modele dostosowane do wtyków bananowych, wtyków RCA, XLR, HDMI oraz VGA (D-Sub).

[zdjęcie kabla głośnikowego Melodika Purple Rain]
[zdjęcie kabla gramofonowego RCA Melodika Purple Rain]
[zdjęcie gniazda bananowego naściennego Melodika]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl