Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EPOS - Elan, nowa seria kolumn (24.02.2012)

Na wystawie CES w styczniu 2012 Epos pierwszy raz zaprezentował nową serię kolumn o nazwie Elan, która zastępuje w katalogu linię Mi. Cztery modele opisane są liczbami, które w przybliżeniu odzwierciedlają pojemność ich obudów. Wszystkie modele wykończone są naturalną okleiną w kolorze czarnego dębu lub wiśniowym.

Elan 10 i Elan 15 to monitory, natomiast kolumny podłogowe mają oznaczenia Elan 30 i Elan 35. Nowe głośniki wysokotonowe zastosowane w serii Elan mają 25-milimetrowe tekstylne kopułki, neodymowy magnes, ferrofluid w szczelinie magnetycznej oraz krótką tubę. Są one ekranowane magnetycznie.

Tradycyjnie dla Eposa zwrotnica jest prosta, bazuje na filtrach drugiego rzędu. Wykorzystywane są wyłącznie polipropylenowe kondensatory. Cewki w filtrach głośników wysokotonowych są powietrzne, antomiast cewki głośników niskotonowych i niskośredniotowych są rdzeniowe. Okablowanie wewnętrzne wykonano z wyprodukowanych według specyfikacji Eposa przewodów z jednej litej żyły (solid core).

Elan 10 to zestaw dwudrożny (cena 2.600 zł). Ma 156-milimetrowy głośnik niskośredniotonowy. Częstotliwość podziału wynosi 3,2kHz. Efektywność Elana 10 to 89dB/2,83V, a impedancja nominalna to 4 omy.

Elan 15 to zestaw dwudrożny (cena 3.600 zł). Ma 187-milimetrowy głośnik niskośredniotonowy. Częstotliwość podziału wynosi 3,2kHz. Efektywność Elana 15 wynosi 90dB/2,83V, a impedancja nominalna to 4 omy.

Elan 30 to zestaw dwu i pół drożny (cena 5.200 zł). Ma dwa 156-milimetrowe głośniki nisko/niskośredniotonowe. Częstotliwości podziału to 800Hz i 3,6kHz. Efektywność Elana 30 to 92dB/2,83V, a impedancja nominalna to 4 omy.

Elan 35 to zestaw dwu i pół drożny (cena 6.300 zł). Ma dwa 187-milimetrowe głośniki nisko/niskośredniotonowe. Częstotliwości podziału to 800Hz i 3,2kHz. Efektywność Elana 35 wynosi 93dB/2,83V, a impedancja nominalna to 4 omy.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Epos Elan 10]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Epos Elan 35]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl