Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - limitowana, jubileuszowa wersja wzmacniacza MC275 (15.02.2012)

McIntosh Laboratory świętuje 50-lecie wprowadzenia na rynek pierwszej wersji wzmacniacza mocy MC275. Z tej okazji na rynek wejdzie limitowana, rocznicowa edycja tego lampowego urządzenia: MC275 Limited Edition 50th Anniversary. Sprzedaż ma być rozpoczęta jeszcze w tym miesiącu.

Górna część obudowy limitowanej edycji MC275 ma złotawy kolor, a sam wzmacniacz będzie oferowany w ograniczonej ilości egzemplarzy. Do urządzenia dołączana będzie rocznicowa książka oraz inne dodatki.

Nowy MC275 łączy w sobie współczesną wygodę użytkowania i poprawioną jakość reprodukcji dźwięku, przy zachowaniu oryginalnego gładkiego i czystego charakteru prezentacji muzyki, która uczyniła sławnym poprzednie generacje wzmacniacza w ciągu ostatnich 50 lat. Wiele spośród pierwszych MC275 nadal jest użytkowanych.

Limitowana Edycja MC275 posiada złotawe elementy obudowy i jest solidne wykonana. Nadal wykorzystywane są klasyczne układy lampowe zastosowane w 1961 roku. Nowa edycja posiada kilka zaawansowanych cech użytkowych, dopasowanych do obecnych wymagań. Główną innowacją jest wielokolorowy wyświetlacz LED, który pokazuje różne poziomy aktywności pracy wzmacniacza. Kolejną zmianą, zapożyczoną z modeli MC2301 oraz MC75, jest zastosowanie nowego układu High Speed Sentry Monitor, odpowiedzialnego za automatyczne wyłączenie się urządzenia w momencie gdy jedna z lamp ulegnie zużyciu. Kiedy zamontuje się nową lampę, wzmacniacz wróci do swojej normalnej pracy. Po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii MC275 wyposażono w układ sterowania włączaniem i wyłączaniem, który działa dzięki poprzez połączenie prostym kablem wzmacniacza z innymi komponentami McIntosh.

MC275 ma wejścia zrównoważone i niesymetryczne. Zastosowano lampy mocy KT88/6550. W stopniu wejściowym i inwerterze fazy zastosowano lampy 12AX7A. We wzmacniaczu napięciowym i stopniu sterującym lampy 12AT7.

Podstawowe dane techniczne MC275:
- Moc wyjściowa stereo .... 75W na kanał (na 4, 8 lub 16 omach)
- Moc wyjściowa mono .... 150W (na 2, 4 lub 8 omach)
- Impedancja wejściowa RCA ... 47k omów
- Impedancja wejściowa XLR ... 20k omów
- Czułość wejściowa RCA ... 1,7V
- Czułość wejściowa XLR ... 3,4V
- Wymiary (SWG) ..... 546 x 216 x 305 mm
- Masa ..... 30,5 kg

[zdjęcie wzmacnaicza McIntosh MC275 Limited Edition 50th Anniversary]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl