Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FUNK TONSTUDIOTECHNIK - przedwzmacniacz LAP-2.V3 (3.02.2012)

Berlińska firma Funk Tonstudiotechnik zapowiedziała, że począwszy od połowy marca 2012 na polski rynek wejdzie model LAP-2.V3. Cena urządzenia to 795 Euro+VAT (wersja czarna). Dopłata do czerwonej płyty czołowej wynosi 40 EUR+VAT, a dopłata do posrebrzanej płyty czołowej 30 EUR+VAT. Czas dostawy sprzętu ma wynosić około 3 dni.

LAP-2 to ultraliniowy przedwzmacniacz adresowany zarówno do małych studiów nagraniowych jak również na rynek domowego hi-fi. Przedwzmacniacz ten zaprojektowany został w oparciu o profesjonalny, referencyjny system odsłuchowy Funk Tonstudiotechnik dla studiów masteringowych. Najnowsza wersja V3 ma nową matrycę wejściową, dalszą optymalizację toru wejściowego jak również drugie wyjście do podłączenia subwoofera.

Do dyspozycji użytkownika jest 6 stereofonicznych wejść linowych. LAP-2.V3 pozwala na osobny wybór jednego spośród 6 analogowych źródeł do odsłuchu i niezależny, osobny wybór źródła do przegrywania (router zapisu). Stereofoniczny sygnał wybrany do zapisu podany jest jednocześnie na cztery pary wyjściowych (record out) gniazd Cinch.

Na wyposażeniu jest wysokiej jakości wyjście słuchawkowe. LAP-2.V3 ma też układ wyciszający Power-Down na wyjściach monitora. Wybór wejścia jest zapisany po wyłączeniu urządzenia. Możliwe jest też odłączenie wyjść sygnału (nowa funkcja).

Wszystkie sygnały wejściowe podawane są na aktywną matrycę poprzez buforujące stopnie wejściowe. Bufory te posiadają wysokoomowe wejścia i dużą szybkość narastania sygnału przy jednocześnie minimalnych szumach. Na wejścia można podłączyć źródła sygnału o bardzo wysokim poziomie do +25 dBu, jak to się często zdarza w urządzeniach profesjonalnych. Możliwy jest bezpośredni wybór każdego wejścia. Dzięki temu w jednej chwili różne źródła sygnału mogą być porównane między sobą. Przełączanie wejść w LAP-2.V3 odbywa się elektronicznie i w przypadku niemodulowanych źródeł sygnału bez jakichkolwiek odgłosów.

LAP-2.V3 może pracować jako niezależny wzmacniacz z kolumnami aktywnymi czy wzmacniaczem mocy (wersja LAP-2.V3a) lub też jako rozszerzenie istniejącego wzmacniacza stereofonicznego (LAP-2.V3b).

LAP-2.V3 jest dostępny w wielu różnych wersjach różniących się bądź to rodzajem wykończenia, bądź rozwiązaniami funkcjonalnymi.

Opcjonalnie LAP-2.V3 jest dostępny z otworem w obudowie do szybkiego wyrównywania poziomu w przypadku źródeł o różnym poziomie wyjściowym.

Płyta czołowa dostępna jest w różnych wariantach i może być zamieniona przez użytkownika w późniejszym terminie. Do wyboru są kolory: biały pokrywany (RAL7035), oksydowany w kolorze czarnym, niebieskim, ciemno czerwonym, srebrnym oraz złotym jak również opcjonalne wykonanie płyty czołowej z mosiądzu, polerowanego oraz pozłacanego lub chromowanego.

Standardowo LAP-2.V3 dostarczany jest jako wzmacniacz odsłuchowy ze wspólną regulacją głośności toru słuchawkowego i wyjścia monitora. Dla szczególnych zastosowań dostępny jest wariant LAP-2.V3b ze stałym poziomem wyjścia monitora, podobnie jak dla toru zapisu. W tej wersji regulator poziomu ma wpływ tylko na wyjście słuchawkowe. W porównaniu do poprzedniej wersji LAP-2.V2 moc wyjściowa wzmacniacza słuchawkowego została zwiększona o ok. 80%.

Wersja specjalna LAP-2.V3 MR ze sprzężonym wyborem toru monitora i zapisu dostępna jest jako opcja. Sygnał monitora dostępny jest wówczas na wyjściu monitora w zależności od regulatora poziomu i jednocześnie na wyjściach zapisu ze stałym, niezależnym poziomem. Poziom każdego wybranego źródła sygnału może być skierowany tutaj na wyjścia zapisu, na przykład może być kontrolowany przy pomocy miernika poziomu lub skierowany na dalsze urządzenia.

Wybrane parametry techniczne LAP-2.V3:
- Pasmo częstotliwości .... 1Hz - 200kHz ±0,2 dB, 10Hz - 20kHz ±0,01 dB
- Charakterystyka fazowa .... 20Hz - 20kHz ±2° bezwzględnie, 20Hz - 20kHz ±0,2° względnie
- Zniekształcenia nieliniowe (THD) 1 kHz ..... < 0,0001% (< -120 dB), typ. < 0,00007% przy +6 dBu poziomu wejściowego
- Zniekształcenia nieliniowe + szum (THD+N) .... 1kHz < 0,00025% (20 Hz-20 kHz), 10kHz < 0,00045% (20Hz-80kHz)
- Tłumienie przesłuchów wejście/wejście .... 1kHz > 115dB, 10kHz > 104dB
- Napięcie zakłócające MONITOR-OUT nieważone .... -109,0 dBu 20Hz - 20 kHz skut. (wzmocnienie=0,0 dB, poziom maksymalny)
- Dynamika MONITOR OUT (S/N) ..... 137,5 dB waga-A skut. (wzm. = 0,0dB), 134 dB CCIR 468 nieważone
- Wymiary (SWG) .... 210 x 42 x 172 mm

[zdjęcie przedwzmacniacza Funk Tonstudiotechnik LAP-2.V3]
[zdjęcie przedwzmacniacza Funk Tonstudiotechnik LAP-2.V3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl