Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MERIDIAN - aktywne zestawy głośnikowe M6 (31.01.2012)

W lutym na rynek ma oficjalnie wejść nowy, dwudrożny, podłogowy, aktywny, cyfrowy zestaw głośnikowy Meridian M6. Był on już prezentowany na CES w Las Vegas. Brytyjska cena detaliczna to 4.500 funtów.

M6 mają specyficzną formę zwężającego się ku górze cylindra. Wysokość zestawu to 92 cm. Średnica u dołu to 30cm a u góry 6,6cm. Masa M6 wynosi 18 kg. Obudowa typu bass-reflex jest wykonana z żywicy z dodatkiem baru. Materiał ten wywodzi się z wcześniejszych doświadczeń z systemem F80.

Zakres częstotliwości od 200Hz w górę odtwarza pojedynczy szerokopasmowy głośnik o rozmiarze 8,5cm z aluminiową membraną. Jest on sterowany przez 100-watowy wzmacniacz. Dolną część pasma obsługuje skierowany w dół 14-centymetrowy głośnik z aluminiową membraną. Jest on sterowany 150-watowym wzmacniaczem klasy D. Cała elektronika łącznie z cyfrowymi procesorami sygnału znajduje się w podstawie obudowy.

U góry obudowy umieszczono świecące po obwodzie podświetlenie. Sygnalizuje ono białym kolorem, że zestaw jest włączony, a niebieskim kolorem, że zestaw jest w trybie stand-by.

Do połączenia sygnałowego służy Meridian SpeakerLink (RJ45).

[zdjęcie aktywnego zestawu głośnikowego Meridian M6]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl