Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - trzy nowe gramofony (20.01.2012)

Dwudziestolecie marki stało się okazją do wprowadzenie nowych modeli gramofonów Pro-Ject.

Rocznicowym akcentem jest wznowienie produkcji modelu P-1, którym Pro-Ject zadebiutował na rynku gramofonowym. Przywrócony model ma nazwę P1-Anniversary. Tak jak oryginalny gramofon ten produkowany obecnie ma ramię z aluminium z zamontowaną wkładką OM10Super, talerz 30cm o masie 2,3kg i szaro-grafitową bazą, w której lewym dolnym narożniku mieści się okolicznościowy emblemat 20-lecia istnienia marki PJ. Z punktu widzenia samej konstrukcji to można ją umieścić pomiędzy Debut III oraz 1-Xpression III. Istnieje możliwość ustawienia VTA, azymutu, czego często brakuje wielu budżetowym gramofonom. Cena gramofonu z wkładką wynosi 1.690zł.

Drugi rocznicowy gramofon to limitowana edycja Pro-Ject Art-1. Głównym pomysłodawcą jest oczywiście twórca firmy, Heinz Lichtenegger. Do współpracy zaproszono austriacką artystkę Barbarę Mungenast, która ozdobiła gramofon, wzorowany na modelu Debut Esprit. Ramię PJ 8.6 z aluminium wyposażono we wkładkę Ortofon 2M-Blue. Posiada ono przeciwwagę zaprojektowaną specjalnie do tego modelu. Baza pokryta lakierem o wysokim połysku stoi na aluminiowych nóżkach z gumowymi przekładkami i kolcami na końcu. Srebrzysty dokręcany docisk płyty uświetnia całą konstrukcję wraz z dodatkami oznaczanymi przez producenta jako Highend Tuning Kit. Każdy egzemplarz jest ręcznie sygnowany przez artystkę. Seria limitowana liczy 100szt na cały świat. Cena detaliczna to 4.590 zł.

Pod koniec roku 2011 Pro-Ject wprowadził też do swej oferty PJ 2 X-Perience Basic, model który swoimi rozwiązaniami czerpie z konstrukcji 2-Xperience, RPM-1.3 i Essential. Bazę gramofonu tworzy akrylowa płyta lub płyta z MDF. Na bazie zostało osadzone ramię PJ Unipivot 8.6 z aluminium, 30 cm talerz z MDF z matą filcową. Na ramieniu montowane są wkładki (w zależności od wykończenia) Pro-Ject Pick-it MC-1H (wersja czarna) lub Ortofon MC25e w wypadku gramofonu akrylowego. Gramofon napędza niezależnie stojący silnik wkładany poprzez wykrojony otwór w bazie gramofonu, ruch silnika przekazywany jest poprzez pasek bezpośredni na talerz. Wraz z akecoriami niezbędnymi do ustawiania gramofonu dołączony jest przewód sygnałowy PJ Connect It RCA-C o długości 1.23m. Cena detaliczna była ustalona na 2.990zł (czarny piano z MC1-H) oraz na 3.890zł (akrylowy z MC25e).

[zdjęcie gramofonu Pro-Ject P-1 Anniversary]
[zdjęcie gramofonu Pro-Ject Art-1]
[zdjęcie gramofonu Pro-Ject 2 X-Perience Basic]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl