Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - monobloki MB-450 Series III już w Polsce (14.01.2012)

Na nasz rynek weszły nowe monobloki VTL MB-450 Series III Balanced Signature Amplifier. Cena za parę wzmacniaczy to 76.000 złotych.

Nowa wersja VTL MB-450 Signature ma przeprojektowaną całą ścieżkę sygnałową. Zastosowano nowy, w pełni symetryczny, różnicowy stopień wejściowy, sterujący różnicowym rozdzielaczem fazy. Przeciwsobny stopień wyjściowy ma niższą impedancję i zupełnie nowy transformator wyjściowy.

MB-450 Series III ma szybszą, krótszą i w pełni zrównoważoną pętlę sprzężenia zwrotnego, z zerowym sprzężeniem globalnym. Ujemne sprzężenie zwrotne całkowicie eliminuje dzwonienie i nie wymaga stosowania kondensatorów dla zachowania integralności fazy. Wzmacniacz jest stabliny nawet z najbardziej wymagającymi obciążeniami.

Polaryzacja lamp jest regulowana i precyzyjnie stabilizowana, podobnie jak zasilanie. Zapewnia to stały punkt pracy lamp nawet przy zmiennym napięciu zasilania. Nowością jest dostępna dla użytkownika funkcja regulacji współczynnika tłumienia, która zmienia impedancję wyjściową poprzez zmianę wielkości sprzężenia zwrotnego. Dostępne są cztery ustawienia: LOW (najmniejszy współczynnik tłumienia, najlepszy dźwięk), MED, HI oraz MAX (najwyższy współczynnik tłumienia, ale najgorszy wariant brzmieniowo). Można też wybrać tryb pracy tetrodowy lub triodowy.

Poza tym wzmacniacz wykorzystuje też nowo dobrane komponenty. Zastosowano kondensatory Mundorf silver oil. Bocznikowane są kondensatory wejściowe.

Wzmacniacz jest sterowany mikroprocesorowo. Na wyposażeniu są układy zabezpieczeń i ogranicznik prądu rozruchowego. Funkcja Standby Mute ogranicza prąd płynący przez lampy w celu przedłużenia ich żywotności.

Frontowa ścinka jest wykonana z aluminium. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna. Możliwy jest montaż MB-450 w standardowej szafce. Istnieje też opcja fabrycznej aktualizacji wersji Series II do wersji Series III.

Wzmacniacz wykorzystuje osiem lamp 6550C lub KT-88 na jeden monoblok, a także jedną lampę 12AT7 i jedną 12BH7. Moc na obciążeniu 5 omów w trybie tetrodowym to 425W, a w trybie triodowym to 200W. Masa monobloku to 42 kg. Impedancja wejściowa jest równa 45 komów a czułość zmienia się pomiędzy 1V a 2V, zależnie od ustawienia współczynnika tłumienia.

[zdjęcie wzmacniacza VTL MB-450 Series III Balanced Signature Amplifier]
[zdjęcie wzmacniacza VTL MB-450 Series III Balanced Signature Amplifier - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl