Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDENOTE - wzmacniacze i konwerter serii Micro Line (11.01.2012)

Firma Goldenote stworzyłą nową serię urządzeń Micro Line, które w ostatnich tygodniach zaczęły wchodzić na polski rynek. Seria Micro Line zawiera różnego rodzaju wzmacniacze i źródła cyfrowe. Ceny czterech pierwszych modeli (konwerter USB DAC-7, monofoniczny wzmacniacz mocy M-7, wzmacniacz słuchawkowy HP-7, przedwzmacniacz gramofonowy PH-7) są takie same i wynoszą 2.690 złotych. Takie same są też wymiary urządzeń: szerokość 20cm, wysokość 8 cm i głębokość 26cm.

Przedwzmacniacz gramofonowy Goldenote PH-7 współpracuje z wkładkami MM i MC. PH-7 ma zaawansowane hybrydowe zasilanie, ale podobnie jak pozostałe elementy systemu Micro, pozwala na podłączenie zewnętrznego opcjonalnego zasilacza PSU-7. Pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 20Hz-20kHz (+/-3dB), zniekształcenia THD w paśmie akustycznym są mniejsze niż 0.05%. Wejście analogowe RCA ma czułość 0.15mV dla MC i 6.0mV dla MM. Impedancja wejścia to 470 omów dla MC oraz 47komów dla MM. Wyjścia są dwa: niesymetryczne RCA i zbalansowane XLR.

Goldenote HP-7 to zarazem wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz stereo. Ma on aktywną regulację poziomu sygnału opartą na na najwyższej klasy rezystorach, co umożliwia regulację głośności w 200 krokach co 0.5dB. Konstrukcja HP-7 umożliwia stosowanie słuchawek o impedancji od 20 do 1000 omów bez potrzeby jakiejkolwiek ręcznej regulacji. HP-7 ma dwa wejścia audio jedno RCA i jedno XLR. Do dyspozycji jest taka sama para wyjść pre-out i para wyjść line-out (czyli wyjścia z regulacją głośności oraz bez reguacji głośności).

DAC-7 jest asynchronicznym przetwornikem USB, potrafiącym odtworzyć muzykę zapisaną w plikach wysokiej rozdzielczości poprzez port USB dzięki szybkości 480Mb/s. DAC-7 dekoduje praktycznie każdy materiał muzyczny zapisany w formacie do 24-bitów i 192kHz z dowolnego komputera lub innego źródła dzięki dostępnej palecie połączeń (USB, Tos-Link optyczny, dwa koncentryczne wejścia cyfrowe). Dostępne jest niesymetryczne wyjście analogowe RCA oraz analogowe zbalansowane XLR.

Jako ostatni na polskim rynku pojawił się wzmacniacz mocy M-7. Jest to 100-watowy monoblok. Ma on hybrydowy zasilacz liniowy. Moc 100W jest oddwana na obciążeniu 8 omów. Na wyposażeniu jest jedno wejście RCA i jedno wejście XLR. Czułość wynosi 550mV, a impedancja wejściowa 47komów.

Seria Micro Line ma jeszcze zostać poszerzona. Planowane jest wprowadzenie do sprzedaży odtwarzacza CD-7, zintegrowanego wzmacniacza stereo AP-7 i zewnętrznego zasilacza PSU-7.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Goldenote Micro Line PH-7]
[zdjęcie przedwzmacniacza/wzmacniacza słuchawkowego Goldenote Micro Line HP-7]
[zdjęcie konwertera USB Goldenote Micro Line DAC-7]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Goldenote Micro Line M-7]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl