Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FRANCO SERBLIN - podstawkowe zestawy Accordo (09.01.2012)

Na rynek weszły nowe kolumny opracowane przez Franco Serblina, założyciela firmy Sonus Faber i twórcy wielu konstrukcji tej marki (w latach 1983-2005). Zestawy Accordo dostępne są w dwóch wersjach wykończeniowych: orzech włoski z elementami metalowymi (chrom i aluminium) oraz szara ze wspomnianymi ozdobami. Cena to 6.500 euro za parę, łącznie z podstawkami.

Kolumny są zrobione we Włoszech, z wykorzystaniem z najlepszego drewna. Ich finalne strojenie odbywa się w warunkach zbliżonych do tych, w których przyjdzie im później odtwarzać dźwięk - nie w laboratorium, tylko w audiofilskim pomieszczeniu odsłuchowym. Mają też wiele wspólnego z wcześniejszymi zestawami Ktema. Nawiązują do nich stylistyką obfitującą w krzywizny, sposobem wykończenia, a także zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Accordo to 2-drożne kolumny wraz z dedykowanymi podstawkami. Obudowy są wykonane z twardego drewna, wzbogacone elementami ze stopu aluminium i magnezu, zapewniającymi wydatną redukcję rezonansów. Podobnie podstawki, kryjące w sobie układy zwrotnic częstotliwościowych - zaprojektowane specjalnie w celu osiągnięcia pełnej izolacji mechanicznej między przetwornikami a elementami filtrów.

Zakres niskich i średnich tonów przetwarza modyfikowana wersja 150-mm głośnika Scan-Speaka z najwyższej serii Revelator. Na celulozowej membranie wykonano szereg precyzyjnie wymierzonych nacięć zapobiegających dzieleniu się membrany, a także nie dopuszczających do powstawania fal stojących między cewką a zawieszeniem. Dzięki zastosowaniu układu napędowego Symmetric Drive (zespół precyzyjnie ulokowanych miedzianych pierścieni w układzie magnetycznym, porządkujących strumień magnetyczny poniżej i powyżej szczeliny), zniekształcenia dynamiczne zostały znacznie zredukowane w stosunku do głośników o konwencjonalnej budowie systemu magnetycznego. Natomiast za odtwarzanie sopranów jest odpowiedzialna jedwabna kopułka wysokotonowa o średnicy 29 mm, autorstwa znanego projektanta, Ragnara Liana.

Zwrotnicę tworzą selekcjonowane komponenty najwyższej klasy - cewki powietrzne, kondensatory polipropylenowe i bezindukcyje rezystory. Dzięki korzystnym charakterystykom głośników możliwe było zastosowanie minimalistycznych układów niskiego rzędu, spójnych fazowo i zestrojonych tak, aby uzyskać precyzyjną scenę oraz wyraźny i głęboki obraz dźwiękowy. Accordo wymagają tylko 20 watów mocy do pełnego wysterowania i z tego względu będą znakomitym partnerem dla wielu wzmacniaczy lampowych o umiarkowanej mocy wyjściowej oraz półprzewodnikowych, zwłaszcza tych, które pracują w czystej klasie A.

Podstawowe parametry to efektywność 87 dB/W/m, znamionowa impedancja 4 omy i pasmo przenoszenia 40Hz - 33kHz (zmierzone w pomieszczeniu). Każda kolumna ma wymiary 36 x 19 x 36 cm (WSG) i spoczywa na 74-cm podstawce. Masa kolumny z podstawką to 16 kg.

[zdjęcie podstawkowych kolumn Serblin Accordo]
[zdjęcie podstawkowych kolumn Serblin Accordo - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl