Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUTICS - podłogowe kolumny Electra2 (23.11.2011)

Firma Divine Acoustics przedstawiła nowy model wolnostojących kolumn głośnikowych - Electra2. Jak podaje producent zaprojektowano je zgodnie z systemem CRCdesign, w którym wszystkie elementy i materiały konstrukcyjne dobrane są tak, aby współpracowały z głośnikami i razem z nimi tworzyły ostateczny efekt brzmieniowy.

Obudowy stoją na owalnym cokole, zaprojektowanym w sposób umożliwiający swobodną pracę podwójnego wylotu bass-reflex zlokalizowanego na dolnej ściance.

Tony niskie i średnie przetwarza 13-centymetrowy (5,5 cala) głośnik z celulozową membraną ważącą mniej niż 9 gramów, o częstotliwosci rezonansowej poniżej 40Hz, oraz efektywności 88dB. Głośnik wyposażono w system BAD, który w połączeniu z jego wyśmienitymi parametrami, pozwolił na uzyskanie ciepłego i naturalnego brzmienia z dużą ilością szczegółów w zakresie średnich tonów oraz zaskakująco szybkim i wypełnionym zakresem basowym.

Tony wysokie przetwarzane są przez lekką jedwabną kopułkę o średnicy 20mm napędzaną podwójnym magnesem neodymowym. Głośnik ten także wyposażono w system BAD. Oba głośniki osłonięte są metalowymi maskownicami.

Całkowicie na nowo zaprojektowana zwrotnica ma filtry drugiego rzędu i korekcję impedancji. Układ filtrów korzysta z opracowanych przez Divine Acoustics systemów SGP oraz RFpath. Pierwszy z nich skupia masę całego układu w jednym punkcie, skraca drogę sygnału i umożliwia właściwe i szybkie rozładowywanie kondensatorów. System RFpath natomiast umożliwił całkowitą rezygnację z rezystorów szeregowego i równoległego w torze głośnika wysokotonowego. Sygnał do głośników biegnie przewodami z miedzi OFC o ściśle określonych długościach, dobranymi pod względem brzmienia zestawu.

Kolumny dostępne są w 6 wariantach wykończenia: Heban, Venge, Zebrano, Macassar, Oliwka, Śliwa. Boki, cokół oraz pozostałe elementy pokryte są czarną ekoskórą.

Electra2 to kolumny stereo odpowiednie do pomieszczeń od 9 do 20m2 powierzchni, przeznaczone do współpracy ze wzmacniaczami tranzystorowymi i lampowymi o mocy nominalnej 3-60W. Mogą być także zestawem głównym-przednim w systemie kina domowego (reszta elementów zestawu dołączy do oferty niebawem).

Sugerowana cena detaliczna za parę to 3.390 złotych. Kolumny wykonywane są całkowicie ręcznie. Na kolumny udzielane jest 5 lat gwarancji.

[zdjęcie kolumn Divine Acoustics Electra2]
[zdjęcie kolumn Divine Acoustics Electra2 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl