Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRAJ-END - nowy producent kabli i kolumn (23.11.2011)

Na zakończonej niedawno wystawie Audio Show w Warszawie zadebiutowała firma Graj-End z Osowicz k.Białegostoku. W ofercie tej marki znajdują się zestawy głośnikowe i kable. Produkty obu rodzajów występują w trzech klasach jakościowo-cenowych: Numer Jeden, Numer Dwa i Numer Trzy.

Zestawy głośnikowe mają nazwę Grajpudła. Wszystkie trzy modele to trójdrożne kolumny podłogowe z głośnikami z lat 50/60-tych. Charakteryzują się one wysoką skutecznością rzędu 95-98 dB i są szczególnie polecane do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi o małej mocy (SET). Wszystkie mają też impedancję równą 4 omy. Zastosowane głośniki mają papierowe membrany i magnesy Alnico. Na potrzeby przyszłej produkcji Graj-End zgromadził zapasy głośników.

Najwyższy model kolumn, Grajpudło Numer Jeden (cena 19.000 złotych za parę), wykonany jest z litego drewna egzotycznego, ma skuteczność 98 dB. Pojedynczy zestaw składa się z dwóch modułów i waży prawie 60 kg. Grajpudła Numer Dwa to też zestawy dwubryłowe (cena 14.000 złotych za parę) lecz wykonane z MDF. Natomiast Grajpudła Numer Trzy (cena 8.000 złotych za parę) to zestawy jednobryłowe wykonane z MDF.

Oferta Grajkabli obejmuje interkonekty, kable zasilające, cyfrowe, oraz kable głośnikowe bi-wiring i tri-wiring. Ceny kabli cyfrowych to 500 (Numer Trzy), 900 (Numer Dwa) i 1.000 (Numer Jeden) złotych. Interkonekty o długości 1m mają ceny 1.000, 1.700 i 2.900 złotych. Ceny kabli zasilających (długość 2m) są takie same jak ceny interkonektów. Zestawy kabli głośnikowych o długości 2,5m mieszczą się w przedziale od 2.000 złotych za najtańszy wariant bi-wire do 7.500 złotych za najdroższy tri-wire.

[zdjęcie kolumn Graj-End Grajpudło Numer Jeden]
[zdjęcie kolumn Graj-End Grajpudło Numer Dwa]
[zdjęcie kolumn Graj-End Grajpudło Numer Trzy]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl