Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - kolumny głośnikowe Elysee EL 300 (21.11.2011)

Advance Acoustic Elysee EL 300 (cena 11.900 złotych) to następca flagowego modelu z serii Elysee - EL 250. Bryła jest wizualnie podobna, ale zawiera zupełnie inne komponenty. W trójdrożnej konstrukcji zastosowano nowy boczny głośnik basowy (25cm) zmontowny na aluminiowym koszu. Ma on wyższą skuteczność niż poprzednik. W 17cm głośniku średniotonowym zastosowano nową sztywniejszą membranę i zmodyfikowany korektor fazy. Natomiast za tony wysokie odpowiada również całkiem nowa konstrukcja z 25mm kopułką ceramiczną.

Znany z poprzednich modeli Advance Acoustic Elysee opatentowany system BSW (BREAKING STATIONARY WAVE) został zmodyfikowany i dostosowany do nowego użebrowania obudowy. BSW polega na umieszczeniu wewnątrz obudowy ruchomego elementu, który w aktywny sposób przełamuje tworzące się fale. Ten owalny element, któremu konstruktorzy nadali nazwę ove, zawieszony jest na lince przymocowanej do górnej ścianki obudowy. Wykonuje on nieustannie oscylacyjne ruchy wymuszone zmianami ciśnienia w obudowie kolumny. Dzięki ciągłej zmianie położenia w stosunku do ścian obudowy, ove rozbija fale i redukuje powstawanie fal stojących.

Nowe Elysee EL 300 posiadają wysoką skuteczność równą 93dB i szerokie pasmo przenoszenia: 25 Hz - 27 kHz. Zalecana moc wzmacniacza jaką podaje producent przy impedancji kolumn 8 ohm to zakres 30-300W. Kolumny są dostępne w wykończeniu czarnym lakierem fortepianowym.

[zdjęcie kolumn Advance Acoustic Elysee EL-300]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl