Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PS AUDIO - generatory prądu zasilania PerfectWave Power Plant (28.10.2011)

Firma PS Audio zastąpiła swój flagowy regenerator prądu Power Plant Premier dwoma nowymi urządzeniami - PerfectWave Power Plant 5 (cena 14.500 złotych) i PerfectWave Power Plant 10 (cena 19.900 złotych).

Podobnie jak Premier, modele Power Plant nie są kondycjonerami ani filtrami sieciowymi, lecz generatorami prądu. Zamieniają prąd zmienny na prąd stały, aby następnie z powrotem wytworzyć prąd zmienny. Aktywnie korygują napięcie wyjściowe, by jego poziom był zawsze taki sam. Tak jak poprzednik potrafią wytwarzać zmodyfikowane sinusoidy MultiWave i CleanWave. MultiWave to modyfikacja sinusoidy pozwalająca dostarczyć do odbiornika zwiększoną dawkę prądu kiedy zachodzi takapotrzeba, co szczegóklnie jest przydatne dla końcówek mocy. Natomiast CleanWave demagnetyzuje transformatory sprzętu podłączonego do Power Planta. Dzieje się to poprzez różnicowanie częstotliwości i amplitudy w krótkich impulsach. Funkcja ta jest uruchamiana w dowolnie wybranym przez użytkownika momencie. Power Planty redukują ponadto zniekształcenia THD obecne w domowych sieciach zasilania.

PerfectWave Power Plant 5 wyposażony jest w cztery gniazda wyjściowe i cztery strefy IsoZones. Natomiast Power Plant 10 w wersji europejskiej posiada dziewięć gniazd przyporządkowanych do pięciu stref IsoZones. Pojedyncza strefa IsoZone jest osobnym filtrem różnicowym. Filtry różnicowe oczyszczają szum generowany przez sam sprzęt. Każda z pięciu IsoZones redukuje szum przypisanego do niej urządzenia i separuje go od innych. W IsoZones wykorzystano bardzo krótkie odcinki grubego drutu, nawiniętego wokół niewielkich magnesów o wysokiej przenikalności, aby osiągnąć jak najlepsze brzmienie przy braku ograniczeń mocowych.

PerfectWave Power Plant 5 dostarcza 1.000 W mocy ciągłej, a jego napięcie wyjściowe sięga w szczycie 50 A. W przypadku PerfectWave Power Planta 10 parametry te przyjmują odpowiednio wartości 1.250 W i 70 A.

Nowe Power Planty potrafią - w porównaniu z poprzednikiem - lepiej sobie radzić z wahaniami napięcia, pracując sprawnie nawet gdy napięcie w gniazdku wynosi 280 V i jest bardzo niestabilne. Mogą magazynować dwa razy więcej energii, a przede wszystkim ich impedancja wyjściowa jest sto razy niższa, niż u Premiera. Jest to o tyle godne uwagi, że większość kondycjonerów sieciowych zwiększa impedancję wyjściową, zamiast ją zmniejszać.

Interfejs użytkownika został znacząco rozbudowany. Nowe Power Planty pasują wzorniczo do całej serii PerfectWave i tak jak wszystkie jej urządzenia wyposażone są w dotykowe wyświetlacze, pozwalające na sterowanie wszystkimi funkcjami, a także na monitorowanie pracy wszystkich podłączonych do regeneratora urządzeń. Napięcie wejściowe i wyjściowe można śledzić na oscyloskopie. Power Planty mogą być obsługiwane przez sieć komputerową. Potrafią automatycznie zrestartować rutery, modemy i inne urządzenia sieciowe, gdy pojawi się przerwa w dostawie internetu. Do panelu sterującego Power Planta możemy mieć dostęp z poziomu interfejsu internetowego, np. w telefonie. W ten sposób można np. zrestartować, włączyć, albo wyłączyć podłączony do niego sprzęt, lub też sprawdzić jego status. Można śledzić pomiary poziomów napięcia, THD, zużycia prądu, przepięć. W razie wystąpienia poważnych problemów z zasilaniem, takich jak przerwy w zasilaniu, duże spadki i wzrosty napięcia, na stronie internetowej wyświetlane są też raporty. PerfectWave Power Plant może też wysłać raport w formie e-maila pod dowolny adres. Specjalny przedstawiony graficznie kalendarz umożliwia planowane włączanie i wyłączanie urządzeń w określonych dniach i godzinach. Można np. wyłączyć sprzęt na okres wyjazdu, ale włączyć go odpowiednio wcześnie przed naszym powrotem do domu. Każdej strefie IsoZone można przypisać własną nazwę i mieć do niej dostęp online.

Oba urządzenia składane są ręcznie w siedzibie firmy w Boulder, w stanie Kolorado. Od chwili wyprodukowania P300 (pierwszego Power Planta) minęło ponad 13 lat, a firma PS Audio sprzedała ponad 5.000 sztuk tych urządzeń.

[zdjęcie generatora prądu zasilającego PS Audio PerfectWave Power Plant 10]
[zdjęcie generatora prądu zasilającego PS Audio PerfectWave Power Plant 10 - tylna ścianka]
[zdjęcie generatora prądu zasilającego PS Audio PerfectWave Power Plant 5]
[zdjęcie generatora prądu zasilającego PS Audio PerfectWave Power Plant 5 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl