Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFI MAN - amerykańska firma w dystrybucji Rafko (27.10.2011)

Firma Rafko zajęła się dystrybucją wyrobów amerykańskiej marki HiFiMan. Producent ten zajmuje się głównie słuchawkami i odtwarzaczami plików. Właścielem marki HiFiMan jest przedsiębiorstwo Head Direct z Nowego Jorku. Od kilku lat firma popularyzuje typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. HiFiMan słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale potencjalnych klientów. Inżynierowie HiFiMana doszlifowują brzmienie słuchawek w porozumieniu z użytkownikami for internetowych. Każdy nowy przetwornik HiFiMana przechodzi aż roczny okres testowy.

Przenośne odtwarzacze plików HiFiMan z serii HM mają spore audiofilskie aspiracje. W szczególności dotyczy to szczytowego modelu HiFiMan HM-801. Na polską ofertę HiFiMana składają się dwa odtwarzacze - HM-602 oraz HM-601. Wyższy model może pracować jako wolnostojąca karta dźwiękowa i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Urządzenia wykorzystują przetwornik cyfrowo-analogowy Philips TDA1543, który pracuje w trybie NOS (non-oversampling). Wzmacniacz słuchawkowy oparty jest o ukłądy Burr-Brown OPA2107. Możliwe jest wysterowanie nausznych słuchawek o impedancji do 300 omów. Odtwarzacze obsługują gęste formaty cyfrowe o jakości wyższej od CD-Audio - FLAC (24bit/96kHZ), WAV, APE, a także OGG, WMA, AAC, MP3. Jak podaje producent parametry techniczne są na poziomie pełnowymiarowego sprzętu hi-fi (zniekształcenia 0,09% THD, stosunek szum/sygnał 92dB). Ceny odtwarzaczy na polskim rynku to:
- HiFiMan HM-601 ... 1.195 złotych
- HiFiMan HM-602 ... 1.745 złotych

Audiofilskie słuchawki HE wyposażone są w magnetoelektryczne (planarne) przetworniki. Membrana słuchawek jest bardzo lekka. Ultracienka cewka o dużej oporności zapewnia równomierny ruch całej membrany, w celu eliminacji jakichkolwiek opóźnień oraz wytworzenia maksymalnie szerokiego pasma przenoszenia (nawet od 8 Hz). W modeleach HE-6 i HE-5 pracują dwa mocne magnesy, a w modelu HE-4 pojedynczy magnes. Słuchawki HiFiMan mają wyjątkowe wymagania co do mocy wzmacniaczy słuchawkowych. Dlatego producent przeznaczył dla nich specjalne, autorskie wzmacniacze, w celu wydobycia absolutnego maksimum osiągów. Ceny słuchawek serii HE to:
- HiFiMan HE-4 ... 1.945 złotych
- HiFiMan HE-5LE ... 2.995 złotych
- HiFiMan HE-6 ... 4.395 złotych

Najnowsza część oferty HiFiMana to słuchawki douszne serii RE. Mają one autorskie przetworniki klasy hi-fi i obudowy wykonane ze stopu lekkich metali. Ceny słuchawek serii RE to:
- HiFiMan RE-0 ... 340 złotych
- HiFiMan RE-ZERO ... 435 złotych
- HiFiMan RE-262 ... 645 złotych

Ofertę na rynku polskim uzupełnia wzmacniacz słuchawkowy HiFiMan EF5 w cenie 1.790 złotych.

[zdjęcie odtwarzacza HiFiMan HM-602]
[zdjęcie odtwarzacza HiFiMan HM-601]
[zdjęcie słuchawek HiFiMan HE-6]
[zdjęcie słuchawek HiFiMan HE-5LE]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego HiFiMan HE-5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl