Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRIMARE - odtwarzacz Blu-ray BD32 (25.10.2011)

W październiku 2011 na polski rynek wszedł odtwarzacz Blu-ray Primare BD32. Jego cena detaliczna to 14.490 złotych.

BD32 to wielokanałowy odtwarzacz multiformatowy (Blu-Ray, DVD, CD, SACD, DVD-A i nośniki masowe) wyposażony w podwójne wyjścia HDMI (3D). Odtwarzacz może odtwarzać pliki (muzykę, zdjęcia, filmy) z sieci komputerowych, USB, eSata, a także może konwerterować każdy format muzyczny do sygnału PCM. Dekodowane są wszystkie natywne formaty audio włączając w to DSD, Dolby True HD oraz DTS Master.

Na wyposażeniu jest symetryczne wyjście stereo (XLR), niesymetryczne wyjście stereo RCA oraz 8-kanałowe niesymetryczne wyjście 7.1.

Obwody analogowe opierają się na flagowym układzie firmy Crystal DAC4398 zastosowanym w całkowiecie zrównoważonych obwodach opracowanych przez Primare. Jako wzmacniacze operacyjne pracują układy Burr-Brown OPA2134, w filtrze zastosowano polipropylenowe kondensatory WIMA i EPCOS oraz rezystory MELF. Stopień końcowy zbudowano w oparciu o układ single-ended zbudowany na tranzystorze MOSFET i aktywnym źródle prądowym. Tak samo jak w DVD30 sygnał SACD (DSD) posiada osobną ścieżkę filtrowania przełączaną za pomocą przekaźnika.

Wielokanałowy stopień wyjściowy jest skalowaną wersją układu stereo, układy oparte są o przetwornik Crystal CS4382A połączony ze wzmacniaczami operacyjnymi Burr-Brown OPA2134, kondensatorami WIMA oraz NPO SMD, a także rezystorami MELF.

W torze zasilania zastosowano kondensatory elektrolityczne o ekstremalnie niskiej indukcyjności Sanyo OS-con. Obwody wyciszenia (mute) są całkowicie kontrolowane przez przekaźniki.

[zdjęcie odtwarzacza blu-ray Primare BD32]
[zdjęcie odtwarzacza blu-ray Primare BD32 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl