Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - monofoniczny wzmacniacz mocy MC601 (21.10.2011)

Hi-Fi Club wprowadził do sprzedaży monofoniczny wzmacniacz mocy McIntosh MC601 (cena 46.000 zł za parę). Model ten należy do rodziny nowych urządzeń, razem z MC302 i MC452. Wszystkie te produkty zostały wyposażone w najnowsze funkcje użytkowe i rozwiązania konstrukcyjne.

MC601 ma najnowsza szatę wzorniczą, nawiązującą do monobloków MC1.2K. Zastosowano też unowocześnione podświetlenie szklanego panelu przedniego oraz nowy 8-calowy watomierz z charakterystycznym dla McIntosha podświetleniem LED w kolorze błękitnym. MC601 wyposażony jest w rączki wykonane z anodyzowanego aluminium, które pasują wizualnie do nowego wyglądu McIntosha zapoczątkowanego przez wzmacniacz MC452.

MC601 posiada tranzystory wyjściowe Thermaltrak, które pozwalają na natychmiastową regulację prądu podkładu, co skutkuje niższą temperaturą i bardziej efektywną pracą urządzenia. Kolejnym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest zastosowanie udoskonalonego układu Quad-Differential Circuitry posiadającego dwa oddzielne i kompletne wzmacniacze, które połączone ze sobą umożliwiają zmniejszenie szumów i zniekształceń. Dopełnieniem wymienionych rozwiązań są nowo zaprojektowane autoformery McIntosha, produkowane przez firmowy zakład w Binghamton. Opatentowane i wytwarzane ręcznie przez McIntosha autoformery to transformatory umożliwiającymi podłączenie głośników o zróżnicowanej impedancji. MC601 posiada układy zabezpieczjące McIntosh Power Guard i McIntosh Sentry Monitor. Działanie Power Guard polega na nieustannym monitorowaniu mocy wyjściowej wzmacniacza i zabezpieczeniu przed przesterowaniem, dzięki użyciu specjalnych foto-optycznych obwodów. W pełni automatyczny obwód Sentry Monitor zabezpiecza urządzenie przed ryzykiem zwarcia.

Monobloki dysponują możliwością wysterowania kolumn głośnikowych o 2, 4 i 8 omowej impedancji. MC601 dostarcza 600 Watów mocy wyjściowej, przy niskich zniekształceniach harmonicznych wynoszących zaledwie 0,005%.

[zdjęcie monofonicznego wzmacniacza mocy McIntosh MC601]
[zdjęcie monofonicznego wzmacniacza mocy McIntosh MC601 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl