Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CABASSE - cyfrowy zestaw głośnikowy L'Ocean i inne nowości (19.10.2011)

Firma hi-End poinforowała o kilku nowościach w ofercie Cabasse.

Cabasse L'Ocean należy do gamy Artis. Jest to w pełni cyfrowy system SCS będący wynikiem współpracy Cabasse i Canona w zakresie badań i rozwoju systemów dźwiękowych. Czterodrożne L'Ocean wyposażone zostały w głośniki niskotonowe o średnicy 38 cm wykonane z membrany o strukturze plastra miodu a także w trójdrożny przetwornik TC 23. Ten koaksjalny zestaw głośnikowy znany jest z referencyjnego systemu La'Sphere. Cztery w pełni cyfrowe końcówki mocy (dla każdego głośnika osobna) o mocach od 250 do 1000 Watt zostały wbudowane w podstawy kolumn. Zapewniają one pozbawione zniekształceń ciśnienie akustyczne wynoszące 117 dB. Wzmacniacze z obu kolumn połączone są z kontrolerem CRCS (Cabasse Room Compensation System) wyposażonym w DAP (Digital Adaptive Preamplifier) Systemy te z dołączonym oprogramowaniem zapewniają adaptację akustyczną L'Ocean do pomieszczenia. W pełni cyfrowy sygnał audio prowadzony jest od źródła do wzmacniaczy głośników, sygnał analogowy natomiast przed przekazaniem do wzmacniaczy jest kowertowany do postaci cyfrowej. System wyposażony jest w wejścia cyfrowe (2 x SPDIF, 2 x koaksjalna, 1 x AES-EBU) i analogowe (2 x RCA, 2 x XLR). Cena detaliczna systemu to 399.999 zł.

Cabasse Pacific 3 (cena 43.999 zł) i Pacific 3SA (cena 57.999 zł) to dwie spokrewnione wersje tej samej konstrukcji. Model 3SA to zestaw półaktywny z wbudowanym wzmacniaczem o mocy 450W. Model 3 to zestaw pasywny. W kolumnach tych pracują koaksjalne głośniki znane z Cabasse Riga. Niskie tony odtwarzają dwa 21-centymetrowe głośniki niskotonowe o strukturze plastra miodu. Obudowa wykończona jest w kolorze Glossy Black.

Do oferty weszły też dwudrożne, współosiowe głośniki instalacyjne Cabasse serii Archipel. Ruchomy głośnik wysokotonowy w modelach 17ICP i 17ICD pozwala na dowolne ukierunkowanie promieniowania dźwięku. Model 17ICPS dzięki podwójnemu głośnikowi wysokotonowemu i podwójnej cewce głośnika niskotonowego zapewnia właściwości dźwięku stereo płynącego z jednego źródła. Głośniki Cabasse Archipel posiadają dwie montowane magnetycznie pary maskownic: okrągłe i kwadratowe. Ceny nowych modeli to:
- Archipel 17 ICP - 1.499 zł para
- Archipel 17 ICD - 2.499 zł para
- Archipel 17 ICPS - 1.499 zł szt

Na rynek trafiają też nowe wersje znanych konstrukcji Cabasse: Java i Minorca. Te dwa zestawy z serii MC40 teraz dostępne są w kolorze czarnym fortepianowym (black piano). W zestawach tych pracują zestawy koaksjalne w postaci połączenia wysokotonowego głośnika z Kaladexu i średniotonowego z Duocellu. System koncentryczny wsparty jest niskotonowymi głośnikami z Duocellu. Cabasse Minorca MC40 black piano ma cenę 4.999 złotych za parę, a Java MC40 black piano 7.999 złotych za parę.

[zdjęcie zestawów Cabasse L'Ocean]
[zdjęcie zestawów Cabasse Pacific 3SA]
[zdjęcie głośnika instalacyjnego Cabasse Archipel ICPS]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl