Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMC - seria kolumn Twenty na dwudzistolecie firmy (1.10.2011)

Brytyjska firma PMC na swoje dwudziestolecie przygotowała nową serię kolumn złożoną z czterech modeli - dwóch podstawkowych i dwóch podłogowych. Stosownie do rocznicy, seria nosi nazwę Twenty.

Projektowanie zestawów Twenty zostało poprzedzone badaniami potrzeb klientów, detalistów i dystrybutorów. Wyrożniono sześć najbardziej poszukiwanych przez odbiorców cech i pod kierownictwem założyciela firmy, Petera Thomasa rozpoczęto prace projektowe.

Zestawy serii Twenty wykorzystują technologię Advanced Transmission Line (ATL). Na potrzeby serii Twenty zaprojektowano zestaw nowych podzespołów, włączając w to głośniki, zwrotnice, terminale, kolce i podstawy.

Nowy wysokotonowy głośnik kopułkowy (Sonolex) powstał we współpracy z Seasem. Ma on bardzo dobre charakterystyki kierunkowe dzięki dyspersyjnej maskownicy. Technologia ta była wcześniej stosowana w szczytowych modelach studyjnych PMC i w serii fact. Dodanie komory rezonansowej pozwoliło obniżyć częstotliwość podziału do 1.8kHz, co dodatkowo poszerza charakterystykę kierunkową.

Nowe głośniki niskośredniotonowe M13 i M17 zostały opracowane przez PMC. Mają one lekkie papierowe membrany, powleczone substancją o matowym wyglądzie. Kosze są odlewane.

Obudowy są pochylone pod kątem 5 stopni i wykonane z 18mm Medite HDF. Wewnętrzne przegrody, które tworzą linię transmisyjną, dodatkowo nadają strukturze sztywności. Górna ścinka jest dodatkowo wzmocniona wręgą. Zgodnie z wymaganiami klientów ujście tunelu jest na przedniej ściance by ułatwić ustawienie zestawów w pomieszczeniu.

Zestawy są dostępne w trzech rodzajach naturalnego forniru (dąb, orzech i amarone) oraz w wykończeniu na wysoki połysk pod nazwą Diamond Black. Maskownice są utrzymywane na swoich pozycjach przy pomocy magnesów.

Połączenie charakterystyk elektrycznych zwrotnicy i naturalnych charakterystyk głośników daje filtry o nachyleniu 24dB. Droga sygnału jest krótka, ścieżki na płytce drukowanej bardzo grube, otwory w płytkach są metalizowane i pozłacane, a sama płytka spełnia wymogi militrane. Do tego dochodzą francuskie foliowe kondensatory i cewki z laminowanym rdzeniem.

[zdjęcie czterech modeli serii PMC Twenty]
[zdjęcie zwrotnicy z zestawów PMC Twenty]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl