Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THORENS - akrylowe gramofony TD 2015 oraz TD 2035 (8.09.2011)

Po 6 latach obecności na rynku, akrylowe modele Thorens TD 2010 i TD 2030 będą zastąpione nowymi konstrukcjami TD 2015 i TD 2035. Jak się wydaje zmiana ta została przynajmniej po części wymuszona przez Regę, której ramiona (wersje OEM) były stosowane w kilku modelach Thorensa, w tym także w gramofonach akrylowych. Będące wiele lat w produkcji ramiona Rega TP 250 i Rega TP 300 zostały zastąpione nowymi, ale już bez regulacji VTA. Thorens najwyraźniej nie chciał rezygnować z tej funkcji i zrezygnowano z nowych wersji ramion Regi. Zapadła decyzja by wykorzystać własne ramię Thorensa, model TP92 opracowany dla gramofonu TD 309. Nowe akrylowe Thorensy TD 2015 i TD 2035 fabrycznie będą wyposażane w ramię Thorens TP92. Pozostanie również opcja zamontowania jednego z ramion gramofonowych SME (M2 lub 309).

Samo chassis wykonane jest z trzech różnych warstw akrylu, z czego przezroczysta jest tylko warstwa środkowa. Warstwy zewnętrzne (góra i dół) są barwione, a paleta kolorów nie ogranicza się tak jak w poprzednich modelach tylko do jednego koloru błękitnego. TD 2035 oferowany będzie w kilku podstawowych barwach (czarnej, białej, czerwonej i niebieskiej), ale rozważa się też możliwość dowolnego barwienia chassis na specjalne zamówienie. W przezroczystym akrylu oferowany będzie tylko model TD 2015. Kształt chassis również uległ zmianie - przednia krawędź poprowadzona jest teraz delikatnym łukiem. Tak jak w poprzednikach silnik znajduje się w osobnej, chromowanej obudowie, którą umieszcza się w okrągłym otworze w obrębie chassis. Napęd zasilany jest poprzez zewnętrzny moduł sterujący, który został poddany nieznacznym modyfikacjom. Gramofony Thorens TD 2015 i TD 2035 dostarczane będą z aluminiowymi talerzami o znacznej masie (ok 6,5kg w przypadku TD 2035).

[zdjęcie gramofonu Thorens TD 2035]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl