Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - dwa wysokie modele amplitunerów z funkcjami sieciowymi (27.08.2011)

W najbliższych tygodniach do sprzedaży mają wejść dwa amplitunery Onkyo. Będą to modele TX-NR5009 (sugerowana cena w USA to 2.899 dolarów) oraz nieco tańszy TX-NR3009 (cena w USA 2.199 dolarów), które zajmą miejsce na szczycie gamy amplitunerów Onkyo. Obydwa amplitunery to urządzenia 9.2-kanałowe, z certyfikatem THX Ultra2 Plus, certyfikatem DLNA 1.5 i możliwościami pracy w sieci.

Tegoroczne modele mają kilka nowych rozwiązań, których nie miały modele z roku ubiegłego. Zastosowano procesory wideo HQV-Vida (skalowanie do FullHD) oraz Marvel Qdeo (skalowanie z 1080p do 4K). Na wyposażeniu jest też procesor przestrzenny DTS Neo:X (algorytm do konwersji dźwięku 2.0/5.1/6.1/7.1-do- 9.1/11.1), Dolby Volume, a także nowe kanały do transmisji strumieniowych. Podobnie jak poprzednie modele, nowe też korzystają z procesorów dźwięku Audyssey DSX i Dolby ProLogic IIz.

TX-NR5009 i TX-NR3009 mają bardzo dużą ilość wejść i wyjść. Lista obejmuje osiem wejść i dwa wyjścia HDMI, a także zestaw najpopularniejszych wejść i wyjść analogowych i cyfrowych starszych typów. Do tego dochodzi port Ethernet, dwa porty USB i Universal Port dla peryferyjnych urządzeń Onkyo, a także wejście RGB dla sygnału wideo z komputera. Opcjonalnie dostępny jest moduł UWF-1 do połączenia z siecią bezprzewodową. UWF-1 podłącza się do portu USB. Dostępne są darmowe aplikacje dla systemu Android i dla sprzętu Apple (iPod touch, iPhone), co pozwala wykorzystać przenośne urządzenia jako zdalne sterowanie.

Amplituney mogą korzystać z internetowego radia i transmisji strumieniowych Spotify, AUPEO!, Pandora, Last.fm, Rhapsody, Napster, Mediafly, Slacker, Sirius XM oraz vTuner. Przez wejścia USB można podłączać kompatybilne urządzenia, choćby takie jak iPod, czy zwykłe przenośne pamięci i dyski.

Obsługiwane są pliki FLAC, WMA Lossless, WAV, AAC, Ogg, MP3. Jak zwykle Onkyo określa zastosowane wzmacniacze skrótem WRAT (wide range amplifier technology). Cyfrowe sygnały audio są przepuszczane przez pętle PLL dla zmniejszenia jittera.

TX-NR3009 wykorzystuje 24-bitowe przetworniki TI Burr-Brown dla każdego kanału. W wysokoprądowym zasilaczu pracuje transformtor typu EI oraz kondensatory 18.000 uF.

W TX-NR5009 konwersja CA i zasilanie są bardziej zaawansowane. Zastosowano transformator toroidalny oraz dwa kondensatory pojemności 22.000 uF. Dla audio i wideo są osobne transformatory. Na potrzeby sygnałów cyfrowych zastosowano konwertery cyfrowo-analogowe 192 kHz/32-bity TI Burr-Brown. Współpracują one z 32-bitowymi układami DSP.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TXNR-5009]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TXNR-5009 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TXNR-3009 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl