Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - przedwzmacniacz gramofonowy Zphono USB (19.08.2011)

We wrześniu 2011 do sprzedaży ma wejść przedwzmacniacz gramofonowy z wbudowanym konwerterem analogowo-cyfrowym, Parasound ZphonoˇUSB. Cena urządzenia na rynku amerykańskim ma wynosić 350 dolarów.

Parasound ZphonoˇUSB może pracować zarówno z wkładkami MM jak i MC. Przełącznik z tyłu obudowy pozwala dopasować się do rodzaju wkładki. Dostępne są opcje MM-47k, MC-47k oraz MC-100. Na wyposażeniu jest włączany na przedniej ściance filtr odcinający najniższe częstotliwości (rumble) oraz przełącznik mono-stereo.

Przedwzmacniacz ma też dwie pary wejść liniowych. ZphonoˇUSB ma wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy i port USB, co pozwala przekazać do komputera skonwertowany do postaci cyfrowej sygnał analogowy z wejścia liniowego lub wejścia gramofonowego. Konwerter AC pracuje z parametrami takimi samymi jak na płytach CD, czyli probkowanie 44.1kHz, rozdzilczość 16 bitów. Oprócz tego dostępne jest standardowe wyjście analogowe na gniazdach RCA.

Użytkownik ma dodatkowe możliwości dotyczące postaci sygnału na wyjściu USB. Na tym wyjściu dostępna jest cyfrowa regulacja wzmocnienia. Oprócz tego można też wyłączyć filtry korekcyjne RIAA. Pominięcie sprzętowej korekcji RIAA w przedwzmacniaczu pozwala skorzystać z programowej korekcji w komputerze.

ZphonoˇUSB to urządzenie z serii Z. Modele Z mają szerokość połowy standardowej szafki (rack). Wymiary ZphonoˇUSB (SWG) to 242 x 51 x 254 mm. Masa wynosi 2,3 kg.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Zphono USB]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound Zphono USB tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl