Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - nowy referencyjny przedwzmacniacz TL-7.5 Series III (1.08.2011)

Hi-Fi Club wprowadził na polski rynek nowy przedwzmacniacz VTL TL-7.5 Series III. Cena urządzenia to 80.000 złotych.

TL-7.5 to referencyjny przedwzmacniacz VTL mieszczący się w dwóch obudowach. Pierwsza wersja TL-7.5 pojawiła się w 2002 roku. Najnowsza wersja oznaczona Series III ma gruntownie przeprojektowane zasilanie i wykorzystuje nowe technologie tranzystorów FET, a także poprawki w samej topologii układu.

Zachowano główne cechy konstrukcyjne. Układ elektroniczny jest w pełni zrównoważony. Jest to konstrukcja hybrydowa korzystająca z lamp (2 sztuki 12AU7) i FET-ów. Regulator głośności ma wysoką odporność na przesterowanie. Urządzenie ma osobną czystą oraz brudną obudowę. W jednej obudowie pracują tylko układy audio (obudowa czysta), a w drugiej mieszczą się wszelkie zasilacze, układy przełączające i sterujące (obudowa brudna). W sumie zastosowano 12 stabilizowanych zasialczy.

Nowy zasilacz znacznie lepiej ofiltrowuje zakłócenia i zmniejsza tętnienia. Zastosowano nowoczesne technologie FET opracowane dla tzw. zielonych zastosowań jak panele słoneczne czy elektryczne samochody. Potrzebne są tam tranzystory, które normalnie są włączone (w stanie przewodzenia), inaczej niż MOSFET-y, które musza być najpierw spolaryzowane. FET-y nowego typu bardziej przypominają lampy, pozwalają na uproszczenie topologii i przewodzą w sposób ciągły. Stopień wzmacniający pracuje na lampach, a w oparciu o FET-y zrealizowano bufor wyjściowy podnoszący wielkość prądu wyjściowego. Zastosowano audiofilskie konsensatory.

Dwukierunkowe złącze RS-232 pozwala na współpracę z nowoczesnymi systemami kina domowego. TL-7.5 ma 4 programowalne wyjścia wyzwalaczy. Wejścia i wyjścia audio są zarówno w formie symetrycznej (XLR) jak i niesymetrycznej (RCA).

Obudowa z zasilaczami i sterowaniem ma wymiary 445 x 445 x 102 mm i masę 14,5 kg. Obudowa z układami audio ma wymiary 445 x 445 x 153 mm i masę 17.24 kg. Pobór mocy wynosi 150W.

Impedancja wejściowa wynosi 50k omów a impedancja wyjściowa to 25 omów.

[zdjęcie przedwzmacniacza VTL TL-7.5 Series III]
[zdjęcie przedwzmacniacza VTL TL-7.5 Series III - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl