Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - kondycjoner sieciowy PC-3 EVO (27.06.2011)

Prawie rok temu na rynek wszedł kondycjoner sieciowy PC-2 EVO marki GigaWatt. Teraz do sprzedaży wszedł następny model seri EVO - GigaWatt PC-3 EVO.

Ogólna koncepcja działania jest identyczna we wszystkich urządzeniach serii EVO i opiera się na trzech autonomicznych blokach filtrujących. Poszczególne gałęzie filtrów zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z urządzeniami cyfrowymi, analogowymi oraz tymi o największym poborze prądu. Wygląd zewnętrzny PC3 EVO nie zdradza zbyt wielu zmian, ale jest to urządzenie wyższej klasy niż PC-2 EVO. Oprócz dodatkowego cyfrowego wskaźnika napięcia, nowy kondycjoner został wzbogacony o szereg lepszych podzespołów. W porównaniu z niższym modelem, PC-3 EVO bazuje na nowej architekturze filtrów. Z uwagi na zwiększoną obciążalność układów filtrujących, zostały one zmontowane na nowo opracowanych płytkach drukowanych o dwukrotnie większej zawartości miedzi w porównaniu do dotychczasowych obwodów PCB. Podwojenie ilości miedzi i zwiększenie grubości jej warstw pozwoliło na znaczne zwiększenie wydajności energetycznej poszczególnych układów oraz spowodowało obniżenie temperatury ich pracy. Dwuwarstwowe płytki PCB o zwiększonej sztywności posiadają teraz niezwykle szerokie ścieżki, które zostały dodatkowo posrebrzone.

Ochronę przeciwprzepięciową kondycjonera zapewnia blok startowy, w którym znajdują się iskierniki plazmowe, szybkie warystory nowej generacji oraz filtr wstępny. Z kolei za tłumienie zakłóceń odpowiedzialne są filtrujące bloki typu RLC, zbudowane w oparciu m.in. o wysokiej jakości metalizowane kondensatory poliestrowe. Tak jak w PC-2 EVO, również w najnowszym kondycjonerze zastosowano dwustopniowy system szyn dystrybucyjnych wykonanych z polerowanych sztab miedzi katodowej Cu-ETP. Pierwszy stopień zapewnia bezstratną i równomierną dystrybucję napięcia do poszczególnych gałęzi filtrujących, a drugi dostarcza napięcie bezpośrednio do gniazd wyjściowych. Umożliwia on również stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnego gniazda. Dodatkowo w PC-3 EVO użyto okablowania lepszej jakości z grubych przewodników typu Litz z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanych teflonem PTFE. Podwójny układ buforujący o zwiększonej pojemności zapewnia teraz w PC-3 EVO większą wydajność prądową, pozwalając na niemal nieograniczone możliwości impulsowe.

Kondycjoner PC-3 EVO oferowany jest w dwóch wariantach wyposażenia - z kablem LC-1 MK2 lub z LC-2 MK2. Ten ostatni kabel został obecnie wyposażony w nowe firmowe złącza, które jako drugie po wtykach do topowej sieciówki LS-1, pochodzą z własnej produkcji GigaWatta.

Kondycjoner PC-3 EVO jest oferowany w cenie 8.950 zł z kablem LC-1 MK2 oraz za 9.950 zł z nowym kablem LC-2 MK2.

[zdjęcie kondycjonera GigaWatt PC-3 EVO]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl