Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - przedwzmacniacz C48 z wbudowanym konwerterem CA (11.06.2011)

HiFi Club wprowadził na polski rynek przedwzmacniacz McIntosh C48. Jest to pierwszy przedwzmacniacz tego producenta z wbudowanym konwerterem cyfrowo-analogowym. Urządzenie kosztuje 17.000 zł.

Konstrukcja mechaniczna C48 jest solidna. Wnętrze podzielono na dwa poziomy masywną płytą stalową. Wyższe piętro zajmuje sekcja analogowa. Pod spodem znalazły się obwody cyfrowe i zasilacz. Zasilacz jest stabilizowany. Zastosowano w nim transformator z rdzeniem typu R. Przedwzmacniacz wyposażono w optycznie kontrolowany tłumik dający 213-stopniową regulację głośności.

Wbudowany przetwornik C/A działa z rozdzielczością 32-bity/192kHz. Sygnały cyfrowe ze wszystkich wejść są automatycznie upsamplowane do tego poziomu, co ma niwelować jitter źródeł. C48 ma dwa optyczne wejścia cyfrowe, dwa cyfrowe wejścia koncentryczne i gniazdo USB. Przez USB można przesyłać sygnał audio z komputera.

C48 ma dwie pary analogowych wyjść RCA i dwie pary analogowych wyjść XLR. Analogowe wejścia są także dostępne w wersji symetrycznej i niesymetrycznej. Na wyposażeniu jest pętla magnetofonowa, wejści gramofonowe MM i wejście gramofonowe MC. Można z pilota regulować pojemność wejściową dla wkładek MM i rezystancję wejściową dla MC.

Przedwzmacniacz ma 2-liniowy wyświetlacz. Użytkownik może dowolnie przypisywać wejścia różnym źródłom, może też wyrównać ich poziom głośności. 5-pasmowy korektor pozwala kształtować brzmienie według własnego uznania.

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C48]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C48 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl