Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ZVOX - Z-Base 555 i Z-Base 580, zestawy typu soundbar (10.06.2011)

Amerykańska firma Zvox wprowadziła do oferty dwa zestawy typu soundbar, przeznaczone do ustawienia pod telewizorem. Obydwa modele mają wbudowany subwoofer i jak podaje producent, trzymają się tradycyjnych metod projektowania zestawów głośnikowych. Zastosowano w nich cyfrowe wzmacniacze. Do połączenia z telewizorem wystarczy jeden kabel.

W każdym z nowych systemów pracuje po pięć pełnopasmowych głośników oraz subwoofer typu bass-reflex. Obudowy wykonano z MDF, a nie z plastiku jak w większości innych systemów soundbar. Do tworzenia wirtualnego dźwięku przestrzennego wykorzystano firmową technologię PhaseCue II - zmienia ona fazę sygnału dostarczanego do głośników by zasymulować system wielokanałowy. Na wyposażeniu jest funkcja Dialog Emphasis (DE) do uwydatniania dialogów. Z kolei funkcja Output Leveling spłaszcza dynamikę sygnału audio, tak aby zmniejszyć różnice głośności pomiędzy kanałami czy różnymi programami. Nowe systemy Zvox można programować aby współpracowały z pilotami od telewizorów czy obiorników/dekoderów.

Model 555 ma 5.25-calowy głośnik niskotonowy oraz pięć 2-calowych głośników głównych. Do dyspozycji są dwa wejścia analogowe stereo, cyfrowe wejście Toslink, cyfrowe wejście koncentryczne, wejście stereo mini-jack na ściance frontowej. Wyjście subwooferowe pozwala podłączyć dodatkowy subwoofer aktywny. W zestawie dołączany jest kabel analogowy stereo RCA-RCA. Zalecana cena amerykańska modelu 555 to 399.99 dolarów.

Specyfikacje Zvox 555
- Wymiary (SGW) .... 28 x 14,5 x ,375 cali
- Masa .... 20 funtów
- Moc wzmacniacza .... 70 W

Model 580 ma dwa 6.25-calowe głośniki niskotonowe oraz pięć 3.25-calowych głośników głównych. Do dyspozycji są dwa wejścia analogowe stereo, cyfrowe wejście Toslink, cyfrowe wejście koncentryczne, wejście stero mini-jack na ściance frontowej. Wyjście subwooferowe pozwala podłączyć dodatkowy subwoofer aktywny. W zestawie dołączany jest kabel analogowy stereo RCA-RCA. Zalecana cena modelu 580 na rynku USA to 599.99 dolarów.

Specyfikacje Zvox 580
- Wymiary (SGW) .... 36 x 16,5 x 5 cali
- Masa .... 33 funty
- Moc wzmacniacza .... 120 W

[zdjęcie zestawu soundbar Zvox Z-Base 555]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl