Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - amplituner TX-NR1009 z technologią DTS Neo:X (8.06.2011)

W tym miesiącu firma Onkyo wprowadza do sprzedaży nowy 9.2-kanałowy amplituner TX-NR1009 (cena w USA 1.399 dolarów). Jest to według materiałów producenta pierwszy na świecie amplituner z technologią DTS Neo:X, pozwalającą tworzyć scenę dźwiękową przy pomocy 9 głośników. Oprócz tego TX-NR1009 ma certyfikat THX Select2 Plus. W stosunku do poprzednika TX-NR1008 wprowadzono też kilka innych udoskonlaeń takich jak układy Marvell Qdeo HQV Vida (z IDT) oraz korekcję akustyki wnętrza Audyssey MultEQ XT.

Technologia DTS Neo:X pozwala konwertować sygnały audio do różnych konfiguracji kanałów (2.0 - 5.1 - 6.1 - 7.1 - 9.1 - 11.1) przy pomocy jednego algorytmu. Dzięki temu TX-NR1009 umożliwia pracę w wielu różnych trybach dźwięku przestrzennego. HQV Vida VHD1900 wykonuje skalowanie źródeł wideo 480i/p, 576p, 720p do rozdzielczości 1080p. Qdeo wykonuje skalowanie 1080p do 4K (3840 x 2160). Procesor Vida przeprowadza też obróbkę sygnałów o wysokim poziomie szumu.

TX-NR1009 ma też funkcje sieciowe. Standardowo do sieci można się podłączyć przez port Ethernet. Opcjonalnie można dokupić moduł sieci bezprzewodowej UWF-1 podłączany przez USB. Amplituner ma certyfikaty dla Windows 7 i DLNA. Porty USB dostępne zarówno z przodu jak i z tyłu pozwalają podłączać zewnętrzne pamięci i przenośne odtwarzacze iPod/iPhone. TX-NR1009 odtwarza pliki MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, OggVorbis, AAC, nieskompresowane pliki z liniowym sygnałem PCM.

Wszystkie 9 kanałów wzmacniacza wykonano w firmowej technologii Wide Range Amplifier Technology (WRAT). Zastosowano konwertery cyfrowo-analogowe TI Burr-Brown 192 kHz/24-bity.

Na wyposażeniu jest firmowe złącze Onkyo Universal Port. Można do niego podłączyć stację dokująca iPod/iPhone, opcjonalny tuner HD Radio, a w przyszłości także inne urządzenia, które mają wejść do oferty. Przez połączenie sieciowe można odtwarzać transmisje strumieniowe i łączyć się z radiem internetowym, na przykład Mediafly, Pandora, SlackerTM, Napster, Rhapsody, vTuner, SIRIUS XM Internet Radio, Last.fm.

TX-NR1009 ma jedno frontowe i siedem tylnich wejść HDMI oraz dwa wyjścia HDMI. Można przez nie przesłać sygnały audio Dolby TrueHD lub DTS-HD Master Audio.

Do tego dochodzi zestaw wejść i wyjść audio i wideo starszych typów. Jest wśród nich wejście gramofonowe i 9-kanałowe analogowe wyjście audio dla podłączenia zewnętrznych końcówek mocy. TX-NR1009 ma dwukierunkowe, konfigurowalne zdalne sterowanie. Do bardziej skomplikowanych systemów można wykorzystać dwukierunkowe porty Ethernet i RS232, wejście i wyjście IR, gniazda wyzwalaczy. Można aktualizować wewnętrzne oprogramowanie (firmware) przez Ethernet i USB. Jest też możliwość pracy wielostrefowej. Drugą strefę można obsługiwać z wyjść mocy, a przy trzech strefach dostępne są tylko wyjścia sygnałowe.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR1009]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR1009 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl