Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KEF - high-endowe kolumny Blade wchodzą do produkcji (6.06.2011)

Po długotrwałym procesie projektowym i po wcześniejszych prezentacjach wersji prototypowych, w ubiegłym miesiącu na wystawie High End w Monachium KEF zaprezentował produkcyjną wersję kolumn Blade. W najbliższych miesiącach mają one wejść do sprzedaży. Na rynkach europejskich spodziewana jest cena około 24.000 Euro.

W firmowej literaturze Blade są określane jako pierwsze na świecie zestawy typu Single Apparent Source. To określenie pochodzi od geometrycznego położenia głośników. Wysokie i średnie tony odtwarza koncentryczny, dwudróżny system Uni-Q. Zaś niskie tony odtwarza zespół czterech głośników basowych ustawionych w tej samej odległości od centrum systemu Uni-Q. Centrum akustyczne wspólne dla całego zespołu czterech głośników basowych pokrywa się z centrum akustycznym Uni-Q.

Wysokie i średnie tony odtwarza charakterystyczny dla KEF-a dwudrożny system Uni-Q. Zastosowano w nim 5-calowy (125mm) głośnik średniotonowy z hybrydową membraną Li-Mg-Al / LCP. Membrana ta ma od przedniej strony stop litu/magnezu/aluminium, od tylnej strony szkielet z polimeru. Umieszczony koncentrycznie w stosunku do membrany średniotonowej głośnik wysokotonowy to 25-milimetrowa kopułka aluminiowa. Przed kopułką znajduje się falowód Tangerine Waveguide do ukształtowania równomiernej i szerokiej charakterystyki kierunkowej.

Głośniki basowe mają nominalny rozmiar 9 cali (225mm). Zamontowano je w ten sposób, że po dwa głośniki na przeciwległych ściankach są ze sobą trwale połączone wewnątrz skrzynki, co prowadzi do równoważenia generowanych przez nie sił i redukcji przenoszenia drgań na obudowę. Każda para ma osobną komorę.

Obudowy są wykonane ze wzmocnionego włóknem szklanym kompozytu. Standardowe wykończenia to lakierowanie na wysoki połysk w kolorze białym lub czarnym. Oprócz tego dostępna będzie gama kilkunastu opcjonalnych wariantów wykończenia. Zastosowano podwójne terminale połączeniowe WBT, co pozwala na bi-wiring lub bi-amping. Zwrotnica niskiego rzędu jest wykonana - jak pisze producent - z najlepszych dostępnych części. Elementy zwrotnicy są ręcznie zlutowane bez pomocy płytki drukowanej.

Dane techniczne:
- Typ kolumny .... trójdrożny bass-reflex, Single Apparent Source
- Pasmo przenoszenia .... 40Hz-35kHz ±3dB (-6dB na 28Hz)
- Częstotliwości podziału .... 350Hz, 2.3kHz
- Zalecana moc wzmacniacza .... 50-400W
- Efektywność (2.83V/1m) ..... 91dB
- Maksymalny SPL .... 117dB
- Impedancja nominalna .... 4omy (min. 3.2oma)
- Masa .... 57.2 kg (126 funtów)
- Wymiary (WSG) .... 1590 x 363 x 540 mm

[zdjęcie zestawów KEF Blade]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl