Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - amplituner AV TX-NR809 z funkcjami sieciowymi i skalowaniem 4K (25.05.2011)

Firma Onkyo wprowadza do oferty amplituner TX-NR809 z certyfikatami THX Select2 Plus oraz DLNA. Jest to model 7.2-kanałowy, następca modelu TX-NR808. Jego cena na rynku amerykańskim to 1.099 dolarów.

W TX-NR809 dodano zarówno układy obróbki sygnału Marvell Qdeo jak i HQV Vida z IDT. Zastosowano też pochodzącą z Imaging Science Foundation technologię ISF Video Calibration. Vida przeskalowuje wszystkie sygnały wideo 480i/p, 576p oraz 720p do rozdzielczości 1080p. Natomiast Qdeo przeskalowuje sygnały 1080p do rozdzielczości 4K (3840 x 2160). Procesor Vida zawiera też Auto HQV i HQV StreamClean do redukcji szumu w sygnałach o wysokiej kompresji.

Z kolei w torze audio zastosowano automatyczną kalibrację Audyssey MultEQ XT do dopasowania do akustyki pomieszczenia. Dolby Volume dopasowuje dźwięk do poziomu odsłuchu. Słuchacze, którzy chcą skorzystać z dodatkowych efektów przestrzennych mogą skorzystać z Audyssey DSX lub Dolby ProLogic IIz.

Wzmacniacze poszczególnych kanałów mają moc 135W (180W na 6 omach przy wysterowaniu pojedynczego kanału). Jak zwykle w przypadku Onkyo wzmacniacze opisywane są jako Wide Range Amplifier Technology (WRAT). W poszczególnych kanałach pracują konwertery cyfrowo-analogowe TI Burr-Brown 192 kHz/24-bity.

Amplituner ma porty USB zarówno na przedniej jak i na tylnej ściance. Można przez nie podłączać przenośne dyski i pamięci. Można odtwarzać pliki MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis oraz AAC.

TX-NR809 pozwala też konfigurować bardziej skomplikowane systemy AV. Ma wyjścia z przedwzmacniacza dla 2/3 strefy, gniazdo RS232, gniazda wyzwalaczy i dwukierunkowe zdalne sterowanie. Na wyposażeniu jest jedno frontowe i siedem tylnich wejść HDMI, a także dwa wyjścia HDMI. Do tego dochodzi zestaw wejść i wyjść audio i wideo starszych typów. Jest wśród nich wejście gramofonowe i wielokanałowe analogowe wyjście audio dla podłączenia zewnętrznych końcówek mocy. Opcjonalnie można skorzystać z transmisji bezprzewodowej poprzez adapter Onkyo UFW-1 podłączany do USB. Amplituner można podłączyć do sieci komputerowej (Ethernet) i tą drogą skorzystać z internetowego radia czy serwisów strumieniowych (Mediafly, Pandora, Slacker, Napster, Rhapsody, vTuner, SIRIUS XM Internet Radio, Last.fm).

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR809]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR809 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl