Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERREAUX - przedwzmacniacz gramofonowy SXV2 i wzmacniacz słuchawkowy SXH2 (21.05.2011)

Best Audio wprowadza na nasz rynek dwa urządzenia nowozelandzkiej firmy Perreaux. Są to przedwzmacniacz gramofonowy SXV2 (cena 5.000 zł) i wzmacniacz słuchawkowy SXH2 (cena 3.500 zł).

SXV2 to najnowsza wersja przedwzmacniacza gramofonowego Perreaux. Urządzenie ma rozbudowany zakres regulacji. Na tylnej ściance znajdują się dwa rzędy 12 pozycyjnych przełączników. Pozwalają one na precyzyjne dopasowanie wzmocnienia do każdego rodzaju wkładki, włącznie z najbardziej egzotycznymi i wymagającymi. Przełączniki pogrupowano w cztery sekcje: pierwszych pięć służy do ustawiania wartości impedancji wkładki (od 10 do 47k omów), kolejne cztery do ustawiania pojemności wejściowej (od 27 do 417 pF), następne dwa do regulacji czułości (poziomu wzmocnienia - od 0,24mV i 70dB aż do 7,5mV i 40dB). Ostatni przełącznik służy do wyboru charakterystyki brzmienia (RIAA lub IEC RIAA). Główna różnica pomiędzy nimi polega na sposobie wzmacniania niskich tonów - w tym drugim przypadku są one nieco wyciszone tak, by zniwelować wpływ drgań o niskiej częstotliwości wytwarzanymi przez mechanizmy gramofonu, mogących negatywnie wpływać na dźwięk. Do produkcji wykorzystywane są tylko selekcjonowane elementy, z których każdy przechodzi kontrolę jakości. Sekcja zasilania jest bardziej okazała niż by się można spodziewać w przypadku wzmacniacza gramofonowego. Tor audio jest idealnie symetryczny.

Wzmacniacz słuchawkowy Perreaux SXH2 bazuje na idei zastosowania prostych układów elektronicznych wykonanych przy użyciu komponentów wysokiej jakości. Okazały jest zasilacz z pokaźną baterią kondensatorów. Urządzenie wyposażono w dwa gniazda słuchawkowe na froncie i parę wejść i wyjść liniowych z tyłu obudowy. SXH2 posiada umieszczony z tyłu przełącznik stopnia wzmocnienia pozwalający lepiej dostosować poziom natężenia sygnału do posiadanych słuchawek. Wszystko po to, aby nawet w najbardziej krytycznych momentach zapewnić dwóm parom słuchawek odpowiednią dawkę prądu (do 2 W na kanał przy 32 omach w czystej klasie A). Cały układ sygnałowy jest idealnie symetryczny.

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Perreaux SXH2]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Perreaux SXH2 - tylna ścianka]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Perreaux SXV2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl