Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SUPRA - kabel głośnikowy Quadrax w konfiguracji Star Quad (20.05.2011)

Supra Quadrax to najnowszy kabel głośnikowy szwedzkiego producenta. Zajmuje on miejsce między flagowym SWORD-em a PLY3,4S, czyli najdroższym do tej pory głośnikowym kablem Supry sprzedawanym ze szpuli. Cena Supry Quadrax to 160 zł/m.

Nietypowa jak na Suprę konstrukcja oparta jest na konfiguracji Star Quad i składa się z czterech wiązek z miedzianej plecionki ułożonych koncentrycznie na polipropylenowych rdzeniach. Konfiguracja Star Quad to odpowiednie ułożenie splotu żył wewnątrz kabla, które pozwala maksymalnie zwiększyć odporność przewodnika na każdy rodzaj interferencji.

Natomiast koncentryczne ułożenie plecionki w poszczególnych żyłach pozwala znacznie zmniejszyć indukcyjność. W kablu głośnikowym Supra Quadrax indukcyjność udało się obniżyć do niskiego poziomu 0,3 uH/m, nieosiągalnego dla klasycznych konstrukcji. Dodatkowo taka konstrukcja redukuje niemal całkowicie efekt naskórkowości.

Sam przewodnik to tak jak we wszystkich kablach Supry cynowana miedź beztlenowa o bardzo wysokiej czystości. Kable takie są odporne na starzenie i zachowują swoje parametry przez wiele lat. Jako izolator w Quadrax-ie zastosowano specjalny ekstremalnie stabilny polipropylen, którym owinięte są zarówno poszczególne żyły wewnętrzne jak i cały kabel.

[zdjęcie kabla głośnikowego Supra Quadrax]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl