Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - przedwzmacniacz C50 z przetwornikiem CA (18.04.2011)

Hifi Club wprowadził na polski rynek stereofoniczny przedwzmacniacz z wbudowanym konwerterem CA McIntosh C50. Cena urządzenia to 24.000 złotych.

C50 ma bogaty zestaw gniazd połączeniowych. Na wyposażeniu jest 6 liniowych wejść RCA, osobne wejścia gramofonowe MC i MM, dwa wejścia symetryczne XLR o nazwach definiowanych przez użytkownika, dwa wejścia cyfrowe optyczne i dwa cyfrowe wejścia koncentryczne RCA. Sygnał można też podać przez gniazdo USB. Przez USB można też aktualizować oprogramowanie wewnętrzne C50.

Dostępne są wyjścia zarówno w postaci symetrycznych XLR jak i niesymetrycznych RCA. Jest też wyjście na magnetofon i zestaw wejście/wyjście RCA dla zewnętrznego procesora. Oprócz tego C50 ma gniazda dla sygnałów wyzwalaczy i przesyłania danych sterujących. W tym jest gniazdo RS232 pozwalające na współpracę ze sterowaniem innych firm. Na przedniej ściance jest gniazdo słuchawkowe zdolne do współpracy z niskoimpedancyjnymi słuchawkami.

W sekcji cyfrowej, niezależnie od rodzaju sygnału wejściowego, wykonywany jest upsampling do wartości 32bit/192kHz. Następnie sygnał przesyłany jest do 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego pracującego z natywną częstotliwością 192kHz. Cztery wejścia cyfrowe C50 akceptują sygnał do 24 bitów i 96 kHz. Nazwa konkretnego wejścia jest definiowana przez użytkownika. Przedwzmacniacz oferuje możliwość odtwarzania dźwięku z komputera dzięki zainstalowaniu odbiornika USB. Sekcja USB oparta jest na firmowej technologii, która dekoduje asynchronicznie wszystkie popularne częstotliwości sygnałów cyfrowych, od 16/8kHz, aż do 32/192kHz. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania lub sterowników, urządzenie działa od razu po podłączeniu komputera. Po podłączeniu komputera, C50 umożliwia sterowanie podstawowymi funkcjami ulubionego programu odtwarzającego pliki muzyczne. Poprzez zdalne sterowanie mogą być wydawane takie komendy jak: PLAY, STOP, PAUSE, NEXT, BACK, FF i REV.

C50 posiada korektor, który pozwala na regulację pięciu pasm częstotliwości: 30Hz, 125Hz, 500Hz, 2 kHz i 10 kHz. Korektor pracuje całkowicie w domenie analogowej, umożliwiając dzięki temu uzyskanie niskich szumów i zniekształceń. Istnieje możliwość wyłączenia korektora poprzez wciśniecie odpowiedniego przycisku na panelu przednim lub na pilocie zdalnego sterowania. Na panelu przednim znajduje się dwuliniowy wyświetlacz 2x20 VFD, który dostarcza informacji ułatwiających obsługę urządzenia.

C50 posiada dwukondygnacyjną obudowę, w której układy analogowe są w górnej części urządzenia, zaś układ zasilania i sekcja cyfrowej obróbki dźwięku znajdują się w spodniej części przedwzmacniacza. Taka konstrukcja usuwa możliwość negatywnego wpływu szumów zasilacza na jakość dźwięku przesyłanego ścieżką sygnału.

Dane techniczne C50:
- Pasmo przenoszenia ... 20Hz - 20kHz (+0, -0,5 dB)
- Zniekształcenia THD+N ... 0,002%
- Odstęp sygnał/szum .... 100dB
- Odstęp sygnał/szum gramofon .... 88dB
- Impedancja wejściowa .... 22 komy
- Impedancja wejściowa MM .... 47 komów
- Impedancja wejściowa MC .... 25, 50, 100, 200, 400, lub 1000 omów
- Pobór mocy ... 30W (standby 0,5W)
- Wymiary (SWG) ... 444,5 x 193,7cm 457,2 mm
- Masa ... 12,27 kg

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C50]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C50 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl