Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

REIMYO - tranzystorowy wzmacniacz mocy KAP-777 (9.04.2011)

Reimyo KAP-777 to nowy wzmacniacz mocy wyprodukowany przez Combak Corporation z Japonii. To pierwszy w historii firmy wzmacniacz tranzystorowy. Pojawił się on w sprzedaży w marcu 2011. Cena Reimyo KAP-777 na polskim rynku wynosi 115.000 zł.

KAP-777 został opracowany i wykonany w programie współpracy technologicznej (nazwanym High Tech Fusion), gdzie czterech partnerów udostępniło swoje opracowania do konstrukcji jak najlepszego wzmacniacza mocy. Swój udział w powstaniu KAP-777 mieli T. Kuwaoka (prezes firmy, który jest znany jako twórca technologii K2), inżynier dźwięku Michael Edinger, panowie K. Kiuchi i T. Iseki (autorzy technologii dobierania rezonansów).

Wzmacniacz ma konstrukcję dual mono. Jest on oparty o topologię z wykorzystaniem pojedynczego MOSFETa. Pojedynczy MOSFET pracuje w gałęzi dodatniej i drugi w ujemnej. Do dyspozycji jest jedna para wejść niesymetrycznych RCA i jedna para wejść symetrycznych XLR.

Radiator jest wykonany na zamówienie, z jednego bloku aluminium i ma grubość 7 mm. To poprawia chłodzenie elementów i pozytywnie wpływa na stabilność całego wzmacniacza. Pokrywa górna ma również grubość 7 mm. Front, o grubości 10 mm jest wykonany z anodyzowanego aluminium i jeszcze dodaje stabilności całej konstrukcji.

Zarówno lewy jak i prawy kanał ma oddzielny, robiony na zamówienie, transformator toroidalny o mocy 400VA. Wykorzystano też specjalne wersje kondensatorów RIFA o pojemności 33.000uF, prostowniki dla poszczególnych kanałów oraz okablowanie Harmonix.

Gniazda RCA są wykonane według własnego projektu z miedzi PCOCC wysokiej czystości. Jako terminale głośnikowe zastosowano Mundorf TPCU870C, wybrane po wielu testach odsłuchowych. Terminale umożliwiają dokładne połączenie z kablem i są łatwe w obsłudze.

Producent podkreśla znaczenie dołączanych w zestawie stopek izolujących Harmonix TU-505EX-MK11 i kabla sieciowego X-DC15SM-350 (lub 390 Schuko). Stopki izolujące TU-505EX-MK11 powinny zostać umiejscowione bezpośrednio pod stopami KAP-777. Należy też zadbać o właściwą polaryzację podłączenia do gniazda zasilającego. Oprócz stopek i kabla sieciowego, elementem wyposażnia dostarczanym z KAP-777 jest też para wtyków XLR ze zworą. Jeśli używa się gniazd RCA, należy włożyć wtyk ze zworą do gniazda XLR. Bez zwory poziom dźwięku będzie niższy o 6 dB.

Dane techniczne Reimyo KAP-777:
- Pasmo przenoszenia ... 5 Hz - 100 kHz
- Stosunek sygnał/szum (S/N) .... lepszy niż 100 dB
- Zniekształcenia THD ..... mniejsze niż 0,05%
- Impedancja wejściowa XLR ..... 40 komów
- Polaryzacja .... styk gorący (Hot) - 2, styk zimny (Cold) - 3, ziemia (Gnd) - 1
- Napięcie zasilania ..... 117V lub 230V (50/60 Hz)
- Zalecana impedancja głośników .... powyżej 1,5 oma
- Moc wyjściowa na 8 omach .... 200 W
- Moc wyjściowa na 4 omach .... 400 W
- Czułość wejściowa ...... 0,77 V
- Pobór mocy ..... 95 W
- Wymiary obudowy (WSG) .... 200 x 430 x 460 mm
- Wymiary ze stopkami i terminalami (WSG) .... 215 x 430 x 492 mm
- Masa ..... 33,0 kg

[zdjęcie wzmacniacza mocy Reimyo KAP-777]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Reimyo KAP-777 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl