Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - dwa amplitunery ze skalowaniem do 4K (9.04.2011)

Firma Onkyo ma w tym miesiącu wprowadzić do sprzedaży dwa nowe amplitunery. Są to modele HT-RC370 oraz HT-RC360, zastępujące odpowiednio amplitunery HT-RC270 i HT-RC260. Nowe urządzenia to jedne z pierwszych na rynku amplitunerów wyposażonych procesor Marvell Qdeo, który może skalować obraz nie tylko do1080p, ale także do rozdzielczości 4K (3840x2160). Na rynku amerykańskim HT-RC370 ma kosztować 849 dolarów a HT-RC360 549 dolarów.

Nowe amplitunery mają na przedniej ściance gniazdo USB, które pozwala na cyfrowe połączenie z urządzeniami iPod/iPhone, a także na odtwarzanie plików z pamięci/dysków USB.

Oba modele mają możliwość podłączenia do sieci, mogą pobierać strumienie z komputerów w sieci lokalnej oraz z Internetu. Mają one certyfikat DLNA. Z Internetu można też będzie pobierać aktualizacje wewnętrznego oprogramowania amplitunerów. Oprócz tego poprzez sieć lokalną można sterować funkcjami amplitunerów - służy do tego darmowa aplikacja Onkyo (dla iPod, iPhone, iPad).

Model HT-RC370 ma certyfikat THX Select2 Plus. Obydwa modele obsługują dźwięk 7.2-kanałowy. Mają procesory Audyssey DSX i Dolby ProLogic IIz dla alternatywnych kanałów wysokości czy szerokości. Poprzez HDMI można odtwarzać dźwięk wysokiej jakości Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Model HT-RC370 ma Audyssey MultEQ XT służący adaptacji do pomieszczenia odsłuchowego i Dolby Volume do optymalizacji dźwieku dla różnych poziomów głośności. Model HT-RC360 ma do podobnych celów Audyssey 2EQ, Audyssey Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.

Obydwa modele stosują tak zwaną technologię WRAT (Wide Range Amplifier Technology) we wzmacniaczach. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano układy Burr-Brown 192kHz/24-bit.

[zdjęcie amplitunera Onkyo HT-RC370]
[zdjęcie amplitunera Onkyo HT-RC370 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl