Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - dwa stereofoniczne amplitunery i odtwarzacz CD (29.03.2011)

Onkyo dodaje do swojej oferty trzy nowe modele dla klientów poszukujących sprzętu stereo w umiarkowanych cenach. TX-8030 to tradycyjny dwukanałowy amplituner. TX-8050 to amplituner stereo z dodatkowymi funkcjami obsługi plików. C-7030 to odtwarzacz CD. Urządzenia sa spodziewane na rynku w najbliższych tygodniach.

Amplitunery TX-8050 oraz TX-8030 mają wiele cech wspólnych. Moc dynamiczna wbudowanych wzmacniaczy to po 100W/8 omów, 160W/4 omy. Zastosowano układy określane w firmowej literaturzez WRAT (Wide Range Amplifier Technology). Układy wzmacniające są oparte na elementach dyskretnych. W zasilaczu pracują po dwa kondensatory 8,200uF.

Amplitunery mają po 6 wejść analogowych i po 2 analogowe wyjścia. Jest między innymi wejście grmofonowe MM. Universal Port dla urządzeń peryferyjnych Onkyo pozwala podłączyć stację dokującą UP-A1 Dock (dla iPod/iPhone) czy tuner DAB+ UP-DT1. Do dyspozycji są 4 kompozytowe wejścia wideo i 2 wyjścia wideo tego samego rodzaju. Amplituney mają tryby pracy Pure Audio Mode oraz Direct Mode. Do dyspozycji są wyjścia audio L/R oraz wyjście na subwoofer. Są też wyjścia z przedwzmacniacza do obsługi drugiej strefy. Na wyposażeniu jest wyjście słuchawkowe.

Tuner FM/AM ma programator na 40 stacji i obsługuje RDS. Do dyspozycji jest 10 klawiaszy do bezpośredniego wyboru zaprogramowanych stacji. Zaprogramowanym stacjom można przypisać nazwy o długości do 10 znaków.

Ścianka czołowa jest wykonana z aluminum. Gniazda połączeniowe są złocone. Do dyspozycji jest regulacja barwy i balansu. Na wyposażeniu jest nadajnik zdalnego sterowania. Amplitunery mają masę niespełna 9kg i wymiary 435x150x328 mm.

Natomiast model TX-8050 ma dodatkowe możliwości związane z odtwarzaniem plików. Do realizacji tych funkcji zastosowano układ DSP TI Aureus (DA830). TX-8050 obsługuje nośniki podłączone przez gniazdo USB. Przez USB można też podłączyć moduł sici bezprzewodowej UWF-1. Można odtwarzać pliki z sieci lokalnej (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, liniowy PCM). Można też korzystać z internetowego radia.

W odtwarzaczu kompaktowym C-7030 zastosowano precyzyjny układ zegara (precyzja ±10ppm), transformator EI i konwerter CA Wolfson 192kHz/24bit. Na wyposażeniu jest wzmacniacz słuchawkowy. Odtwarzacz ma dwa wyjścia cyfrowe: optyczne i koncentryczne. Płyta czołowa jest wykonana z aluminium. Urządzenie ma masę 5,3kg i wymiary 435x101x306 mm. C-7030 obsługuje płyty CD, CD-R, CD-RW. Oprócz odtwarzania zwykłych płyt Audio CD odtwarzane są też płyt z plikami MP3 lub WMA.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-8050]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-8050 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Onkyo C-7030]
[zdjęcie odtwarzacza Onkyo C-7030 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl