Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PHILIPS - nowe odtwarzacze Blu-ray z technologiami Smart TV oraz Leanback (29.03.2011)

Firma Philips wprowadza na rynek najnowszą linię odtwarzaczy Blu-ray. Górne modele z serii 7000 i 5000 wykorzystują technologię Smart TV. Dzięki niej i za pośrednictwem domowej sieci komputerowej na ekranie telewizora, do którego podłączony będzie odtwarzacz Blu-ray Philips z technologią Smart TV użytkownik uzyska dostęp do treści internetowych a także muzyki, zdjęć i filmów znajdujących się na tablecie, smartfonie czy komputerze (pod warunkiem, że urządzrenia sa podłaczone do tej samej sieci LAN i kompatybilne z DLNA). Odtwarzacz Blu-ray z serii 3000 umożliwia dostęp do najnowszej wersji serwisu YouTube: serwisu YouTube Leanback, którą firma Philips wprowadza jako pierwsza na rynek urządzeń Blu-ray.

Model BDP7600 dostępny będzie w sprzedaży od maja w rekomendowanej cenie detalicznej 899 złotych. Model BDP5200 od kwietnia w cenie 549 złotych. Natomiast BDP3200 będzie w sprzedaży od maja w cenie 349 złotych.

Odtwarzacz z serii 7000 wyposażony został w opatentowany przez Philipsa system CinemaPerfect HD dla uzyskania jak najlepszej jakości filmów Blu-ray oraz funkcji poprawy jakości materiałów z płyt DVD. Aby zapewnić kompatybilność z wysokiej klasy amplitunerami bez wejścia HDMI odtwarzacz Blu-Ray z serii 7000 został wyposażony w wielokanałowe analogowe wyjście audio 7.1 oraz dekodery dźwięku HD: Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Urządzenie umożliwia również odtwarzanie płyt Blu-ray 3D. Wbudowana karta sieciowa Wi-Fi pracująca w standardzie N daje możliwość bezprzewodowego (z pośrednictwem sieci lolalnej) korzystania z portalu Net TV czyli dostępu do otwartego Internetu (przeglądarka nie obsługuje Flash), wyboru dedykowanych serwisów rozrywkowych oraz wypożyczalni filmów VOD. Nowy odtwarzacz może być kontrolowany z poziomu smartfona (aplikacje na systemy Apple i Android mają być dostęne w maju 2011) oraz współpracować z innymi urządzeniami w sieci DLNA.

Odtwarzacz z serii 5000 ma podobne możliwosci do krewniaka 7000. Główna różnica polega na mniej zaawansowanej obróbce sygnału wideo.

Odtwarzacz z serii 3000 nie ma technologii Samrt TV i wbudowanej obsługi seici bezprzewodowych. Aby połączyć się z siecią Wi-Fi do urządzenia należy dołączyć specjalny moduł USB (WUB1110). Poprzez sieć lolną z dostepem do Internetu mozliwy jest dostep do serwisu YouTube Leanback.

Wszystkie odtwarzacze Blu-ray Philipsa na rok 2011 posiadają certyfikat DivX Plus HD. Obsługują pliki audio AAC, MP3, WMA i z liniowym PCM. Obsługiwane są też pliki graficzne JPG.

Wszystkie urządzenia charakteryzują się płaską obudową o minimalistycznym wzornictiwe. Wymiary dwóch tańszych modeli to 435 x 42 x 208,5 mm, a model z serii 7000 ma wymiary 435 x 43 x 236mm.

[zdjęcie odtwarzacza Blu-ray Philips BDP-5200]
[zdjęcie odtwarzacza Blu-ray Philips BDP-7600]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl