Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MCD1100, odtwarzacz CD/SACD z obsługą plików (23.03.2011)

W kwietniu 2011 na nasz rynek ma wejść nowy produkt marki McIntosh - odtwarzacz MCD 1100. Ma on charakterystyczne dla McIntosha wzornictwo, obudowę wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej oraz podświetlany, szklany panel wykonany w nowej technologii 3D. Oprócz podstawowych funkcji ten model ma też szeroki wachlarz bardziej zaawansowanych możliwości. Polska cena urządzenia wynosi 37.000 zł.

MCD1100 to odtwarzacz dwukanałowy. Obsługuje nie tylko płyty CD i SACD, ale również CD-R i CD-RW, także z plikami MP3 i WMA. Oprócz tego pokaźny zestaw wejść i wyjść cyfrowych umożliwia odtwarzanie sygnałów z zewnętrznych źródeł. Sekcja cyfrowa ma 5 wejść. Cztery z nich to SPDIF w postaciach: optyczne Toslink, koncentryczne RCA, BNC i XLR. Do tego dochodzi wejście USB typu B, pracujące z wysoką rozdzielczością do 24/192. Z kolei wyjścia cyfrowe to koaksjalne RCA, optyczne Toslink, XLR, BNC, DIN. Dzięki temu MCD1100 może pracować jako konwerter dla zewnętrznych transportów, lub jako transport dla zewnętrznych konwerterów, a do tego współprcować też z komputerami czy odtwarzaczami multimedialnymi poprzez USB. W tym celu pilot zdalnego sterowania dostosowany jest do współpracy z podłączanymi odtwarzaczami plików.

MCD1100 ma bogaty zestaw wyjść analogowych oraz regulację wzmocnienia, dzięki czemu może w ograniczonym zakresie spełnić rolę przedwzmacniacza. Odtwarzacz ma analogowe wyjścia RCA (2V rms) i XLR (4V rms) o stałym poziomie oraz wyjścia RCA (6V rms) i XLR (12V rms) o regulowanym poziomie. Do tego dochodzi niskoimpedancyjne wyjście słuchawkowe z regulowanym poziomem.

Konwersja cyfrowo-analogowa jest oparta na poczwórnym układzie w symetrycznej topologii. Szuflada transportu jest wykonana z aluminium. Zastosowano transformator z rdzeniem typu R-core.

Odtwarzacz ma wejścia-wyjścia dla sygnałów sterujących i wyzwalaczy.

Wymiary (SWG) MCD1100 to 44.45 x 15.24cm x 40.32 cm. Masa urządzenia to 12.79kg (20.23kg w opakowaniu).

[zdjęcie odtwarzacza McIntosh MCD1100]
[zdjęcie odtwarzacza McIntosh MCD1100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl