Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - nowe słuchawki zamknięte MDR-Z1000, MDR-ZX i douszne MDR-EX (2.03.2011)

Firma Sony poinformowała o trzech nowych rodzinach słuchawek w swojej ofercie. Mają one wejść do sprzedaży w bieżącym miesiącu.

MDR-Z1000 to zamknięte słuchawki adresowane do wymagających użytkowników, zwłaszcza profesjonalistów pracujących w studiach nagraniowych. Przetworniki MDR-Z1000 wykorzystują nowo opracowną membranę LCP (Liquid Crystal Polymer). Jest to materiał bardzo lekki i sztywny zarazem. Słuchawki mają pasmo od 5Hz do 80kHz. Sztywna obudowa została wykonana z magnezu. Masa słuchawek to 270g. Aby zapewnić wysoki komfort zastosowano uretanową piankę, która ma zapewnić zarówno minimalizacje nacisku jak też dobrą izolację. Przewód połączeniowy wykonano z wykorzystaniem miedzi beztlenowej 7N (czystość 99.99999%). Impedancja wynosi 24 omy.

Słuchawki serii MDR-ZX to modele o konstrukcji zamkniętej. Są one głównie adresowane dla użytkowników szukających większych słuchawek do sprzętu przenośnego. Najwyższy model to MDR-ZX700 z 50-milimetrowymi przewornikami. Kolejne modele to ZX500, ZX300 oraz ZX100.

Seria MDR-EX to siedem modeli słuchawek dousznych. Flagowy model serii, MDR-EX1000, wykorzystuje 16-milimetrową membranę LCP (Liquid Crystal Polymer). Obudowa tego modelu jest wykonana z magnezu. EX1000 ma przewód z miedzi beztlenowej 7N. Z kolei model DR-EX12iP zaprojektowano specjalne do współpracy ze sprzętem Apple (iPod/iPhone/iPad), ma on pilota na kablu do sterowania funkcjami i do regulacji głośności.

[zdjęcie słuchawek Sony MDR-Z1000]
[zdjęcie słuchawek Sony MDR-ZX700]
[zdjęcie słuchawek Sony MDR-ZX300]
[zdjęcie słuchawek Sony MDR-EX510]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl