Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SUNDIAL - trójdrożne kolumny Supremus (26.01.2011)

W ubiegłym miesiącu firma Sundial poinformowała o swoich nowych kolumnach Supremus. Jest to obecnie flagowy model w ofercie producenta. Zależnie od wariantu wykończenia zewnętrznego i wersji zwrotnicy cena mieści się pomiędzy 35.000 a 42.000 złotych.

Supremus to trójdrożna, czterogłośnikowa kolumna typu bass-reflex. Ma ona dwie niezależne obudowy, jedną dla głośnika basowego i drugą dla sekcji średnio-wysokotonowej. Podobnie jak we wcześniejszych zestawach także w tych kolumnach wykorzystano warstwową konstrukcję obudowy. Skrzynki obudów nie składają się z klasycznych ścianek, lecz z zestawu kolejnych kształtek-profili wykonanych z MDF na obrabiarce CNC i klejonych ze sobą kolejno od przodu do tyłu obudowy. W Supremusie zastosowno przesunięcia geometryczne głośników, celem poprawy ich wyrównania czasowego. Dotyczy to zarówno położenia głośników średniotonowych względem głośnika basowego, jak i wysokotonowego względem średniotonowych.

Wszystkie zastosowane głośniki pochodzą z niemieckiej firmy Eton. Głośnik niskotonowy o rozmiarze 11 cali ma membranę Hexacone. Dwa pracujące równolegle głośniki średniotonowe o rozmiarze 4 cali także mają membrany Hexacone. Wysokie tony odtwarza głośnik typu AMT (air Motion Transformer). Podobnie jak we wcześniejszych zestawach Sonorus, głośnik wysokotonowy został zaaplikowany w niezależnej komorze z przestrzennym elementem kontroli propagacji dźwięku (w firmowej nomenklaturze EPAC).

W zwrotnicy zastosowano między innymi polipropylenowe kondensatory (MKP), powietrzne cewki i drutowe bezindukcyjne oporniki. W wersji ST (Special Tuning) w kluczowych miejscach stosowane są najwyższej jakości taśmowe cewki oraz kondensatory i rezystory dobrane na podstawie prób odsłuchowych. Wewnętrzne okablowanie jest wykonane przy pomocy bezkierunkowych przewodów jednożyłowych z miedzi monokrystalicznej (OCC). Kolumny oprócz kolców zostały dodatkowo wyposażone (z uwagi na dużą masę) w kółka ułatwiające optymalizację ustawienia.

Specyfikacja kolumn Sundial Supremus:
- Zalecana pow. pomieszczeń .... ok. 25 - 40 m2
- Głośnik wysokotonowy .... AMT (Air Motion Transformer)
- Głośnik średniotonowy .... 2 x 4", kompozyt Nomex/Kevlar
- Głośnik niskokotonowy ... 11", kompozyt Nomex/Kevlar
- Zalecana moc wzmacniacza .... 50-250 W
- Wymiary (WxSxG) .... 1.170 x 300 x 530 mm
- moduł średnio/wysokoton. .... 490 x 160 x 460 mm
- moduł basowy ...... 680 x 300 x 530 mm
- Masa ...... 78 (55 + 23) kg/sztuka
- Impedancja nominalna .... 4 omy
- Efektywność ..... 90 dB/2,83V/1m

[zdjęcie kolumn głośnikowych Sundial Supremus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl