Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - 500-watowy wzmacniacz zintegrowany M6 500i (24.01.2011)

Firma Musical Fidelity poinformowała o swoim nowym wzmacniaczu zintegrowanym. Model M6 500i o mocy 500W na kanał (8 omów) ma być spadkobiercą poprzedników takich jak A1000 , Tri Vista 300 czy kW500, a więc urządzeń klasy wyższej. M6 500i ma wejść do sprzedaży w lutym 2011, a cena brytyjska to 3.999 funtów.

M6 500i to w zasadzie odrębny przedwzmacniacz i dwa monofoniczne wzmacniacze mocy w jednej obudowie. Każdy kanał ma osobny transformator, a dla zasilania przedwzmacniacza pracują osobne uzwojenia transformatorów. Gniazda wejściowe są wlutowane bezpośrednio do płytki przedwzmacnaicza, bez pośrednictwa kabli. W stopniach wyjściowych pracuje po 12 bipolarnych tranzystorów na kanał. Mogą one łącznie dać na wyjściu maksymalny prąd impulsowy 200 amperów. Zadbano też o jakość obudowy. Przednia ścianka jest wykonana z aluminium. Radiatory zostały wyprodukowane na zamówienie. Regulator głośności jest cyfrowy. Zapewnia to precyzyjną równowagę kanałów dla niższych poziomów. Po wyłączeniu zasilania wzmacniacz pamięta ostatnio nastawioną głośność.

Materiały prasowe Musical Fidelity zawsze podkreślają znaczenie parametrów technicznych. Jak pisze producent, parametry nie są celem samym w sobie, ale służą ocenie jakości konstrukcji, a dobry sprzęt musi mieć też dobre parametry. M6 500i ma więc niskie zniekształcenia: około 0.008% dla 1 kHz oraz 0.015% dla 20kHz. A co więcej, zniekształcenia są niskie także dla wysokich częstotliwości: 0.02% dla 30kHz oraz 0.02% dla 50kHz. Wzmacniacz jest też bezwarunkowo stabilny.

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M6 500i]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M6 500i - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl