Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - V-Link, konwerter cyfrowy USB-SPDIF (24.01.2011)

Firma muscial Fidelity wprowadza do oferty V-Link, konwerter zamieniający sygnał cyfrowy z komputerowego wyjścia USB na format SPDIF. V-Link ma wejść do sprzedaży w lutym 2011, a jego brytyjska cena została ustalona na 99 funtów.

Według komunikatu prasowego jednym z głównych celów było zastosowanie trybu asynchronicznego, w odróżnienieu od trybu synchronicznego stosowanego w wielu innych produktach, W trybie synchronicznym komputer decyduje o rozdzielczości sygnału, co może powodować istotne straty jakościowe. W trybie asynchronicznym odbiornik przesyła przez USB do komputera instrukcje tak aby sygnał był pobrany z pełną rozdzielczością. W ten sposób pracuje V-Link.

V-Link pracuje z rozdzielczością 24 bity, 96kHz i zapewnia przy tym bardzo niski poziom jittera. Aby zapewnić wysoką jakość cyfrowego sygnału na wyjściu zadbano o jakość zasilacza, precyzyjny zegar taktujący, umieszczenie zegara jak najbliżej taktowany elementów, a także o wysoką jakość konwertera I2 na SPDIF. V-Link może pracować z szeroką gamą komputerowych systemów operacyjnych. Do dyspozycji są dwa wyjścia cyfrowe SPDIF: koncentryczne i optyczne.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl