Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EAT - gramofon Forte S (30.12.2010)

Na polskim rynku pojawił się gramofon EAT Forte S. W odróżnieniu od wcześniejszego modelu EAT Forte, nowszy Forte S jest nieco mniejszy. Litera S w nazwie oznacza small - czyli mały. W ostatecznosci Forte S nie jest jednak znacząco mniejszy od swojego większego brata. Oba gramofony należą grupy konstrukcji o bardzo dużej masie.

Talerz Forte S waży 15kg i jest znacząco większy w porównaniu do standardowych 30 cm. Ideą tak ciężkiego talerza jest zmagazynowanie największej energii, aby stabilizować obroty talerza. Talerz zawiera wewnętrzne tłumienie wykonane z sorbotanu oraz powłokę winylową. Talerz posadowiony jest na łożysku zbudowanym z ceramiki i teflonu. Nacisk na łożysko został zredukowany poprzez zastosowanie dwóch przeciwstawnie ustawionych magnesów, które odpychają się redukując nacisk. Talerz napędzany jest przez zespół dwóch silników. Cały gramofon stoi na nóżkach magnetycznych. Pozwala to na efektywne odsprzęgnięcie gramofonu od podłoża. Masa całego gramofonu wynosi 44 kg.

EAT Forte S jest już dostępny na polskim rynku i kosztuje 23.500 zł.

[zdjęcie gramofonu EAT Forte S]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl