Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - przedwzmacniacz gramofonowy Halo JC 3 (10.12.2010)

Mająca siedzibę w San Francisco firma Parasound zaczęłą sprzedawać swój nowy przedwzmacniacz gramofonowy Halo JC 3. Jego zalecana cena na rynku amerykańskim to 2.350 dolarów. Halo JC3 został zaprojektowany przez Johna Curla. Opracowanie tej konstrukcji zajęło kilka lat. Curl zaprojektował wcześniej znany przedwzmacnaicz gramofonowy Vendetta Research SCP2B.

Parasound Halo JC 3 może pracować z wkładkami MM i MC, ma konstrukcję dual-mono i wykorzystuje wysokiej jakości podzespoły. Zastosowano między innymi rezystory Vishay-Dale i kondensatory REL. Starano się zredukować długość ścieżek, aby zbierały one jak najmniej zakłóceń z otoczenia. Same układy wzmacniające są więc stosunkowo małe i do tego zamknięte aluminowych obudowach. Aby jeszcze dodatkowo podwyższyć izolację zastosowano wewnątrz metalowe przegrody.

Halo JC 3 ma wejścia RCA. Wyjścia są podwójne, w postaci RCA oraz XLR. Zastosowano gnizada RCA Vampire oraz gniazda XLR Neutrik. Przełącznik impedancji daje do wyboru opcje 47 komów dla MM, 100 omów lub 47 komów dla MC. Układy wzmacniające nie wykorzystują kondensatorów w torze lecz stosują DC servo. Wtórniki FET dodatkowo izolują układy wzmacniające od stabilizatorów zasilacza. Także zasilacz jest typu podwójne mono. Wykorzystuje on transformator z rdzenim R. Zrezygnowano z transformatorów toroidalnych ze względu na występujące w nich wysokie sprzężenie pojemnościowe pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a wtórnym, co powoduje większe przenikanie zakłóceń. Oprócz tego JC3 ma wbudowany kondycjoner napięcia zasilającego.

Uzyskano odstęp od szumu 83 dB dla wejścia MM oraz 73 dB dla MC. Dokładność krzywej RIAA mieści się w przedziale 0.2 dB.

Przedwzmacniacz ma wejście wyzwalacza 12V. Na wyposażeniu jest przełącznik zmiany polaryzacji napięcia zasilania. Zasilacz można przełączać na napięcie zasilania 115V/60Hz lub 230V/50Hz.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound JC 3]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Parasound JC 3 - wnętrze]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl