Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - trzy dwukanałowe urządzenia dla audiofili (8.12.2010)

Obecnie większość oferty firmy Onkyo to sprzęt do kina domwego. Trzy nowe modele, o których poinformował ten producent to jednak tradycyjne dwukanałowe urządzenia hi-fi klasy wyższej.

Przedwzmacniacz P-3000R obsługuje zarówno źródła analogowe jak i cyfrowe. Układy analogowe i cyfrowe są rozdzielone, z osobnymi transformatorami zasilającymi. Przedwzmacniacz ma na wyposażeniu regulację barwy, ale może pracować z jej pominięciem w trybie direct. Na wyposażeniu jest też oddzielny wzmacniacz słuchawkowy. Każdy kanał ma swój 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy Burr-Brown. Do redukcji jittera sygnałów cyfrowych zastosowano pętle PLL. Łącznie jest do dyspozycji pięć wejść cyfrowych: dwa koncentryczne, dwa optyczne i jedno AES/EBU. Gniazdo USB pozwala na odtwarzanie przy współpracy z komputerem z odpowiednim oprogramowaniem. Dla sygnałów analogowych przedwzmacniacz ma wejście gramofonowe MM, trzy wejścia liniowe i wejście/wyjście magnetofonowe. Wyjścia są zdublowane by ułatwić ewentualny bi-amping, Odtwarzacz ma też wejście dla zdalnego sterowania i wyjście wyzwalacza.

Wzmacniacz mocy M-5000R ma moc 2x170W/4omy. Wykorzystuje konstrukcję AWRAT (Advanced Wide Range Amplifier Technology). Oprócz zastosowania DIDRC (opis dalej), AWRAT opiera się też na niskim sprzężeniu zwrtonym, zamkniętymi pętlami masy oraz znacznymi prądami impulsowymi. W zasilaczu pracują dwa toroidalne transformatory i cztery kondensatory po 27.000uF. Wzmacniacz ma wychyłowe wskaźniki mocy. M-5000R może pracować jako monoblok w trybie mostkowym.

Odtwarzacz C-7000R obsługuje nie tylko zwykłe płyty kompaktowe, ale także płyty CD z nagranymi plikami MP3 lub WMA. Odtwarzacz wykorzystuje termicznie stabilizowany zegar z najwyższej klasy oscylatorem. Układy analogowe i cyfrowe są fizycznie odseparowane i mają osobne transformatory zasilające. Zastosowano przeworniki cyfrowo-analogowe Burr-Brown 192 kHz/24-Bity. Odtwarzacz może też pracować w różnych trybach, albo tylko cyfrowym albo tylko analogowym. Oprócz analogowych wyjść RCA odtwarzacz ma trzy wyjścia cyfrowe: AES/EBU, koncentryczne i optyczne.

Wszystkie trzy urządzenia zawierają układy nazywane przez Onkyo DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry). Ich celem jest eliminacja występujących w zakresie ultradźwięków zniekształceń, które mogą dawać produkty uboczne w paśmie słyszalnym. DIDRC redukuje szumy i poprawia liniowość zmniejszając zniekształcenia wysokoczęstotliwościowe.

[zdjęcie przedwzmacniacza Onkyo P-3000R]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Onkyo M-5000R]
[zdjęcie odtwarzacza CD Onkyo C-7000R]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl