Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AVCON - zmodernizowana wersja kolumn Nortes (30.11.2010)

Avcon wprowadza do sprzedaży zmodernizowaną wersję kolumn podłogowych Nortes. Są to duże, trójdrożne zestawy podłogowe o wymiarach 25 x 40 x 110 cm. Masa jednej kolumny to 47kg. Obudowy typu bass-refelex wykonane są z MDF o grubości 2,5cm (ściana frontowa 5cm). Wewnątrz znajdują się liczne wzmocnienia usztywniające konstrukcję i minimalizujące ich drgania oraz ukośna przegroda izolująca komorę głośnika średniotonowego od komory głośnika niskotonowego. Sposób zamocowania przegrody pozytywnie wpływa na zmniejszenie wpływu fal stojących. Powierzchnie zewnętrzne pokryte są naturalnym fornirem wykończonym lakierem półmatowym.

Zakres niskotonowy obsługiwany jest przez głośnik o średnicy 20cm. Dolna granica pasma przenoszenia wynosi 30Hz. Główne zmiany w porównaniu do wersji pierwotnej dotyczą sekcji wysokotonowej. Zamiast stosowanej poprzednio jedwabnej kopułki, zastosowano głośnik wstęgowy o bardzo dużej powierzchni wstęgi. Dzięki temu udało się znacznie obniżyć częstotliwość podziału między głośnikiem średniotonowym a wysokotonowym. Dolny podzakres średnich tonów odtwarzany jest przez 13-cm głośnik ze sztywną membraną wykonaną z mieszanki włókien kevlarowych oraz węglowych.

Cena modelu Nortes w nowej wersji to 15.000 złotych.

[zdjęcie kolumn Avcon Nortes (wersja 2010)]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl