Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - odtwarzacz strumieniowy SMP-N100 (30.11.2010)

W ubiegłym miesiącu do sprzedaży wszedł odtwarzacz strumieniowy Sony SMP-N100 (cena około 500 złotych). Jest to o tyle interesująca nowość, że w produkcji podobnych urządzeń specjalizują się raczej firmy z branży komputerowej, a znani producenci sprzętu audio-wideo do tej pory nie przejawiali poważnego zainteresowania takim sprzętem.

SMP-N100 służy do odtwarzania audio, wideo i zdjęć z pamięci/dysków USB, z Internetu, a także z sieci lokalnej. Odtwarzacz może pobierać sygnały przez gniazdo USB, przez port Ethernet lub przez bezprzewodowe łącze Wi-Fi. Do dyspozycji są wyjścia wideo kompozyt i komponent oraz HDMI. Jest też liniowe, analogowe wyjście audio stereo i wyjście audio cyfrowe optyczne. Do obsługi urządzenia standardowo korzysta się z pilota oraz menu pojawiającego się na ekranie podłączonego telewizora. W przypadku gdy SMP-N100 jest podłączony do bezprzewodowej sieci lokalnej to można alternatywnie do sterowania wykorzystać darmową aplikację na odtwarzacze iPod Touch lub telefony iPhone.

Na wyjściu HDMI obsługiwany jest sygnał 1080p. SMP-N100 ma funkcję redukcji szumu dla odtwarzania niższej jakości filmów z Internetu. Do odtwarzacza można podłączać dyski z systemami plików FAT32 oraz NTFS. SMP-N100 jest zgodny z DLNA. Producent zadbał o prostą szatę wzorniczą. Nawet antena Wi-Fi została wbudowana wewnątrz obudowy.

[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Sony SMP-N100]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego Sony SMP-N100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl