Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - MAP 102, wzmacniacz przystosowany do odtwarzania plików (8.11.2010)

Kilka tygodni temu na naszym rynku pojawił się wzmacniacz zintegrowany Advance Acoustic MAP 102 (cena 2.300 zł). Oprócz zestawu typowych możliwości tradycyjnego wzmacniacza, ma on dwie dodatkowe cechy szczególne. Jedna to możliwość zmiany polaryzacji stopnia mocy. Druga to możliwość bezpośredniego podłączenia źródeł z plikami dekodowanymi samodzielnie przez MAP102.

MAP 102 może komunikować się bezpośrednio z komputerami poprzez wejścia PC, z iPodem, a także z przenośną pamięcią USB, którą wystarczy włożyć do portu USB znajdującego się na przednim panelu. Wzmacniacz może samodzielnie odtwarzać pliki w formacie MP3.

Na wyposażeniu jest trójzakresowa regulacja barwy brzmienia, którą można też odłączyć z toru sygnału. Górną część zajmuje wyświetlacz, w znanym nam z innych modeli tej firmy niebieskim odcieniu.

MAP102 ma moc 80 watów na kanał. Zastosowano okazały 400W transformator toroidalny. W środku poszczególne obwody są rozdzielone od siebie aluminiowymi przegrodami. Na tylnej ściance znajduje się przełącznik, pozwalający na przejście końcówek mocy w tryb High Bias. Oznacza to, że 16W mocy urządzenie oddaje w klasie A, a powyżej tej wartości przechodzi automatycznie w tryb AB. Jest to okupione niewielką utratą mocy maksymalnej.

Do dyspozycji jest też sześć wejść liniowych, które mają one wyższą niż zazwyczaj spotykana impedancję równą 100 kiloomów. Wejście gramofonowe obsługuje wkładki typu MM.

[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic MAP 102]
[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic MAP 102 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl