Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ISO TEK - kabel sieciowy Syncro symetryzujący napięcie zasilające (6.11.2010)

W ubiegłym miesiącu na polski rynek wszedł kabel zasilający IsoTek Syncro. Ma on zintegrowany układ elektroniczny do poprawy sygnału zasilającego. Nie jest to jednak kondycjoner czy filter sieciowy w typowym znaczeniu.

Konstrukcja Syncro opiera się na najlepszym kablu zasilającym z oferty producenta, czyli IsoTek Extreme. Zastosowano trójżyłowy, ekranowany kabel. Przewodniki są miedzi beztlenowej. Maksymalny dopuszczalny dla tych przewodów prąd to aż 20A. Gniazda zastosowane w Syncro zostały wykonane z miedzi, następnie pokryte 24-karatowym złotem, poddane procesowi kriogenicznemu i na sam koniec zdemagnetyzowane.

Okrągła obudowa znajdująca się na kablu została wykonana z aluminium. Wewnątrz umieszczono układ elektroniczny. W przeciwieństwie do innych akcesoriów siciowych nie jest jego zadaniam filtrowanie zakłóceń. Układ ma za zadanie doprowadzić do pełnej symetrii napięcia zasiljącego względem napięcia 0V. Według firmowej literatury IsoTeka brak symetrii napięcia zasilającego jest często spotykany i jego skutkiem jest często zwiększony mechaniczny przydźwiek transformatorów.

IsoTek Syncro może być oczywiście zastosowany do bezpośredniego podłączenia urządzeń audio do sieci. Producent poleca też wariant, w którym Syncro jest włączony pomiedzy gniazdkiem sieciowym a kondycjonerem.

[zdjęcie kabla zasilającego IsoTek Syncro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl