Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PSC AUDIO - interkonekt Monolith bez połączeń lutowanych (2.11.2010)

Po wielu latach prób australijska firma PSC Audio, jako pierwsza na świecie, skonstruowała interkonekt, w którym sygnał od początku do końca płynie jednolitym elementem wykonanym ze srebra najwyższej czystości. Stosownie do swojej konstrukcji ma on nazwę Monolith.

Twórcy Monolith-a wyszli z założenia, że każdy element interkonektu to przeszkoda, która negatywnie wpływa na przesyłany sygnał. A interkonekt składa się z bolca i kołnierza RCA, samych przewodników, bolca i kołnierza p drugiej stronie oraz wiążących wszystko lutów. Natomiast w modelu Monolith cała część przewodząca interkonektu pomiędzy centralnymi bolcami RCA składa się z jednego kawałka srebra. Okrągły bolec wtyczki płynnie przechodzi w taśmę, która na drugim końcu znów przyjmuje kształt bolca RCA. Zastosowano też najwyższej klasy izolator oraz oplot ekranujący. Kołnierze wtyczek RCA na końcach interkonektu też są połączone bez lutów, ale nie tworzą już jednej części z przewodnikim. Wykonana ze srebra siatka jest połączona z kołnierzami zaciskowo.

Szczególną trudnością było stworzenie jednorodnego odcinka przewodnika o różnym stopniu twardości. Bolec musi być stosunkowo twardy i odporny na mechaniczny kontakt z gniazdem. Środkowa część kabla wymaga z kolei elastyczności i odporności na wielokrotne zginanie.

Polski dystrybutor (300B Systemy High End) jeszcze nie udostępnił informacji o europejskiej cenie przewodu.

[zdjęcie interkonektu PSC Monolith]
[zdjęcie samego przewodnika interkonektu PSC Monolith]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl